Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Genel 172 0

Apple TV Siri ile yönetilecek !

Apple_TV_siri

APPLE TV – SİRİ

Bir televizyon düşünün. Eve geldiniz ve “bana x tv yi aç ve sesini 40 a kadar yükselt, ev sinema sisteminde basları kıs ve ses yoğunluğunu arkaya ver” dediniz. Yaklaşık 3 sn içerisinde zarifçe tüm ayarlar yapıldı.Ardından kolunuzdaki saatten kanal geçişi yaptınız hatta bir programa takıldınız o programı arkadaşınıza önermek için telefonunuzu açtınız ve bağlantı gönderdiniz.Nitekim çok uzak değil bunlar.Apple’nin siri’si tüm bunları gerçekleştirmek için apple tv ile birlikte çalışacak.

Apple’ın HomeKit’e yönelik geliştirdiği yeni Apple TV, haziran ayında gerçekleştirilecek olan WWDC’de tanıtılacak. Apple Watch için de arayüzleri bulunduracağı belirtilen yeni nesil Apple TV, Siri aracılığı ile ses kontrolünü ve App Store’dan içerik edinebilmeyi de taşıyor. Öte yandan,iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ta olduğu gibi A8 işlemciler de Apple TV’ye güç verecek. Yeni nesil Apple TV tam anlamıyla bir TV servisi değil, Apple Watch ile beraber çalışacak bir tür akıllı ev, akıllı ofis çözümlerinden de bir tanesi.

Apple TV’deki Siri’nin, iOS 8.3 ile gelecek olan ve daha da geliştirilmiş olan Siri’nin aynısı olduğu söyleniyor. Siri’nin yanısıra App Store içerikleri, Apple’ın Beats ile ortak geliştirdiği yeni müzik servisleri de Apple TV’ye güç verecek. Apple TV’de bulunması planlanan bir arayüz de HomeKit’e yönelik tasarlanan ve geliştirilen IoT odaklı işlevler. Bu işlevlerle kullanıcılar internete bağlanabilen her ev veya iş aletlerini Apple TV üzerinden yönetebilecekler.Apple’in bu konferansta Mac için geliştirdiği yeni nesil işletim sistemini duyuracağıda basına sızan bilgiler arasında.

 

APPLE TV NEDİR?