Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Bilim 143 0

Artık kreatif birileri var

HOŞGELDİNİZ

Bu ülkenin gençlerinde inanılmaz bir yetenek var. İmkansızlığa göğüs geren bir inanç ve “biz yaparız” diyebilme cesareti var. Tüm olumsuzluklara rağmen bir araya gelme ve imkansızlıkları yüzüstü bırakma kabiliyeti var. Her ne kadar devlet ve hükumetler geçmişten bu güne bu serveti icap ettiği gibi değerlendirmemiş olsa da bir gün birilerinin bu serveti geleceğe yön verecek şekilde değerlendireceği inancı her sorunun üzerine yürümeye yetiyor.

Bu giriş şimdi bahsini yapacağımız bir gurubu anlatmak içindi . 17 kişilik bir ekipten bahsediyoruz , inanan 17 kişi ve çoğalması muhtemel. Daha aydınlık bir geleceğin kapılarını aralamak için bir araya gelen ve bizimle birlikte herkes öğrenmeli , herkes bir şeyler yapmalı diyen 17 kişi. Bir meslek dalı gibi görünse de ağırlığı sebebiyle hiç bir yere sığmayan bir isimleri var. Onların her biri “kreatifbiri”. Sanatsal ağırılığı olan her şeyin bir arada birleşmesini hedefler gibi değil mi ? Amaç o zaten , her genç sanatsal bir boyut ve her biri bir araya geldiğinde kreatifbirileri ortaya çıkıyor.

4 Temmuz 2017 günü karanlıklara fener tutmak için yola çıkan kreatifbiri.com’a yerelbt.com olarak başarılar dileriz.


NEDEN ?

Şimdi yerelbt’de öyle değil mi ? Neden kreatifbiri için bunları yazsın ki denebilir . Ama denmemeli , bu bir rekabet değil birliktelik . Amaç sadece para kazanmak olmayınca böyle oluyor işte, birlikte olunuyor , biz olunuyor .

Geçen yıl ismini burada vermek istemediğimiz bir bilim sitesi son makalesini yazdı ve bilimseverlere veda etti. Son makalesinde büyük bir gurup olduklarını en başta hevesle yola çıktıklarını belirtiyorlardı . Sonra zaman geçtikçe makale yazmakta güçlükler çekmeye başladıklarını , ilgisizliğin tüm motivasyonu ve grubu olumsuz etkilediğini yazdılar. Son olarak ta site yayına devam edecek ama artık yazı yazılmayacak diyerek “Daha güzel bir başlangıç için elveda” sloganıyla veda ettiler.

O zaman üzülmüştük , büyük kayıptı bu . Bu üzüntüyü bir nebze ortadan kaldıracak gelişme kreatifbiri ile son buldu sayılır. Sayılır diyoruz çünkü hiç bir bilim sitesi faaliyetine son vermemeli düşüncesindeyiz.

Maksadımız böyle gün kazanmak değildir.Bütün hayatımızı hakiki hedeflere sevketmek ve en nihayet millete birgün eliyle tutacağı hakiki ve maddi eserler vermektir. Sözlerimiz herkesin hoşuna gidecek sözler değil, fakat milleti yükseltecek hakikatler olacaktır. Mustafa Kemal Atatürk – 1923

 

Sayfayı buradan ziyaret edebilirsiniz.