Bilgisayara Android Kurulur mu?

Bilgisayarda Android

Herhangi bir sebeple bilgisayarınıza Andoid kurmak isteyebilirsiniz. Bilgisayara Android kurulur mu sorusundan kastımız bir emulatör üzerinden Android kurulumu değil. Bilgisayara Windows yerine Andorid işletim sistemi kurulur mu ?

Evet, bilgisayara Android kurmak mümkündür. Android yazılımını rufus gibi uygulamalarla boot disk yapıp bios ayarlarından boot ayarlarını yaparak bilgisayarınıza Andorid kurabilirsiniz.

Bilgisayara Neden Andorid Kurulur ?

Bilgisayarınıza Android kurmanız için bazı gerekçeler oluşabilir. Bir geliştirici olabilirsiniz, bilgisayar üzerinde farklı sistemleri yönetmek için Android işletim sistemine ihtiyaç duyabilirsiniz. Veya eski bilgisayarınızı kullanabilmek için Android işletim sistemi kurabilirsiniz.

Eski Laptopları Atmayın !

Android işletim sistemi Windows işletim sistemlerinden daha hafif olduğu için eski bilgisayarlarınızı hızlı biçimde kullanmanıza olanak sağlayabilir. Hayatımıza giren pandemi ile birlikte evden devam eden eğitim sürecinde bir çok aileye bilgisayar lazım oldu. Eba eğitim sistemi Android ve Windows işletim sisteminde çalıştığı için evinizde bulunan eski notebook ları Andorid kurarak Eba’dan ders izlenebilir hale getirebilirsiniz. Bu işlemi yapabilmek için ihtiyacınız olan malzemeler bir adet yeni ve performanslı bilgisayar, bir adet en az 5Gb USB bellek ve bir adet Booting uygulaması (rufus) ile Android yazılımı (İnternetten indirilebilir)

Bu işlemi nasıl yapacağınızı aşağıdaki videodan öğrenebilirsiniz. Notebook cihazınıza göre Android işletim sistemi tercihiniz değişebilir.

Muhammet hakkında 2575 makale
Yerelbt.com kurucusu , yöneticisi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*