Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Teknoloji 182 0

Citrix 2020 Teknoloji Tahminleri

Bilgi teknolojileri alanında teknoloji devlerinden biri olan Citrix yılın bitmesine günler kala 2020 için teknoloji tahminlerini yayınladı.

Citrix teknoloji direktörü Christian Reilly tarafından yapılan açıklamaya göre yeni yılda bilgi teknolojileri departmanlarında önemli değişiklikler yaşanacak. BT departmanları direktörlerinin bu güne kadar bir çok şeye olumsuz cevap verdiğini öne süren Citrix BT direktörleri artık BT ile iş arasındaki son duvarları da yıkıp teknolojinin “nasıl” kısmına değil “neden” kısmına odaklanacağını iddia ediyor.

İçi boş dijital dönüşümler ve klişeler son bulacak

Özellikle 2018 yılından başlayıp 2019 u kapsayan dijital dönüşüm hamlelerinin bir çoğunun klişelerden ibaret olduğunu iddia eden Citrix yeni yılda ve gelecekte bu tür klişe dönüşümler son bulacak ve sırf teknoloji kullanıyoruz demek için teknoloji kullanma döneminin kapanacağını belirtiyor.

Gig Ekonomisi Öne Çıkacak

İş yerinde çalışma kavramı gelişen BT altyapıları sayesimde yerinde çalışmaya dönüşecek ve bu dönüşüm yeni bir ekonomik alan yaratacak. Bu gelişim ile birlikte yeni uzmanların keşfi de geleneksel sistemlerle yapılamayacağı için iş süreçleri yeniden tasarlanacak.

İnsan Odaklı BT Kavramı

İnsanların nasıl çalışmak istediklerine daha efektif cevaplar veren bt organizasyonları oluşturulacak ve teknolojik yetersizlikler ayağımızın altından kalkacak. Daha yapıcı ve çalışma azmini arttırıcı bu yapı üretim ve hizmet hacminde görülecek.

Yapay zeka ve makine öğrenimi yeni fırsatlar açacak

Rutin işlerin insanlardan alınarak makinelere devri daha fazla iş yapılabilmesi için imkan sağlayacak. Bu süreç bazı noktalarda iflası getirirken bazı noktalarda büyümeyi destekleyecek. BT olarak bu geçişin büyümeyi destekleyecek şekilde tasarlanması önemli çünkü boşa çıkan insan kaynağının teknoloji ile desteklenmesi işçi kaybı olmadan büyümenin kapılarını aralayacak.

Sadece konuşarak değil hareketlerle de anlaşacağız

Siri, Google Asistan, Cortana gibi asistanlarla sadece konuşarak değil hareketlerimizle de iletişim kurabileceğiz. Bu iletişim sadece asistanlarla da sınırlı kalmayacak makinelerle de bu iletişim kurulabilecek.

Hizmetler Trend Olacak

Trend olmayı başaramayacak hizmetler ortadan kalkacak ve sektörde barınamayacak. Şirketlerin kendi iç departmanlarında bile farkedilecek bu gelişim mikro mimarinin gelişmesini destekleyecek ve daha esnek bir hizmet ağının oluşmasına sebep olacak.

Bulut Hizmetlerinde Hibrit öne çıkacak

VPN le uğraşmaktan kurtulacağız çünkü onlarla artık bulut sunucuları uğraşacak. Hibrit bulut ile istediğimiz alana doğrudan ulaşabileceğiz ve bu bize hız kazandıracak.

Dijital dönüşüm çalışan deneyimini arttıracak

Dijital dönüşümün olgunlaşmsaı çalışan ihtiyaçlarını karşılayacak ve çalışan deneyimini arttıracak. Çalışan ihtiyaçlarının eksiksiz karşılandığı bir ortam hizmet yaratmak için de şuan elde edilemeyen imkanları elde etmemizi sağlayacak.

Kendin ve sevdiklerin için evde kal, Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan 14 Kuralına harfiyen uy. Hayat eve sığar.


#edvdekal #hayatevesıgar