Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Yazılım 66 0

Dikkat WhatsApp Pink Tehlikeli

Anlık iletişim platformu WhatsApp için tema olarak barındırıldığı iddia edilen Pembe Whatsapp uygulaması hakkında siber güvenlik uzmanları uyarılarda bulundu.

Uzmanlara göre “WhatsApp Pink” teması, gerçekte WhatsApp ve diğer büyük sohbet uygulamalarındaki mesajlara otomatik yanıtlar gönderiyor. Lukas Stefanko’nun yaptığı açıklamaya göre “WhatsApp Pink”, Ocak ayında ortaya çıkarılan WhatsApp otomatik yanıt solucanının güncellenmiş bir sürümü. Truva atının güncellenmiş sürümü sadece WhatsApp mesajlarına değil, aynı zamanda diğer anlık mesajlaşma uygulamalarında alınan mesajlara da otomatik yanıt veriyor.

Mobil cihazlardaki kötü amaçlı yazılımlara dikkat çeken Stefanko, “Truva atı, WhatsApp, WhatsApp Business, Signal, Skype, Viber, Telegram gibi uygulamalarda alınan mesajlara ve WhatsApp’ın çeşitli resmi olmayan, üçüncü taraf sürümlerinden birine otomatik olarak indirilebileceği bir web sitesine bağlantı ile yanıt veriyor” dedi.

Popüler Virüs koruma yazılımı Eset tarafından Twitter üzerinden yayınlanan videoda uygulamanın nasıl çalıştığı gösterildi.