Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Yazılım 44 0

Dolmuşlarda QR Ödeme Dönemi

İstanbul Taksi Dolmuş Hizmetleri Derneği iş birliğiyle geliştirilen İndiBindi adlı mobil uygulama sayesinde dolmuş ödemeleri QR ile yapılabilecek. Aktif Bank’ın dijital bankası N Kolay tarafından finanse edilen uygulama sayesinde “Sarı Solmuş” araçlarında koltuk rezervasyonu da yapılabilecek.

Mastercard’ın Masterpass çözümü ile kart bilgilerinin saklandığı indiBindi, ilk dolmuş yolculuğundan ücret almıyor. Birinci fazda İstanbul Kadıköy’de kullanıma açılan indiBindi şuan 100 araçta aktif olarak kullanılıyor. indiBindi’nin önümüzdeki dönemde Türkiye’de yaygınlaşması için çalışmalar devam ediyor.

Tüm Türkiye’de Kullanılabilir mi ?

Ülkeler ortalamasına bakıldığında ülkemiz en yüksek genç nüfusa sahip ülkelerden. Dolayısıyla halkın büyük çoğunluğu akıllı telefon kullanmayı biliyor. Dolmuş kullanmak zorunda olan yaş aralığı da incelendiğinde ödeme sisteminin tüm ülkede etkili bir şekilde kullanılabileceği görünmektedir. Yerel yönetimlerin yeni teknolojilerle çalışma istekleri sistemin yaygınlaştırılması için çok önemli, içinde bulunduğumuz dönemde, teması sıfıra indirmek için geliştirilen bu tür yazılımların devlet tarafından da desteklenmesi gerekebilir.

Uygulamayı indirmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Android , IOS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir