Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Haberler 315 0

Dünyanın En Genç Üniversite Mezunu Laurent Simons Olabilir

Eindhoven Dagblad gazetesinde yer alan habere göre Belçikalı 9 yaşındaki Laurent Simons normalin üzerinde 145 IQ’ya sahip . Belçika’nın Ostend kentinde doğan Laurent Simons, 6 yaşındayken liseye başladı 7 yaşında Amsterdam’daki Akademik Tıp Merkezi’nde bir araştırma projesini başlattı. 8 yaşında Belçika’nın Brugge kentinde matematik bilimleri üzerine lise diploması aldı.

ABD’deki Stanford ve Fairfield üniversitelerinin üstün yetenekli çocuklar için açtığı kurslara katılan Laurent, gittiği her yerde, “en küçük öğrenci” oldu.

Olağanüstü bir beyne sahip olan Simons şuan Eindhoven Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü okuyor. Üniversitenin 20 li yaşlardaki öğrecilerin arasında eğitim görevlilerinden birinin oğlu gibi görünen Simons diğer öğrencilerin 10 haftada ustalaştığı bir konuyu, bir hafta içinde halledebiliyor.

Babası Alexander Simons için “Annesinin karnındayken beyninde bir şeyler yanlış gitmiş olmalı. Ama neyse ki olumlu anlamda” diyor.

Eindhoven Teknik Üniversitesi profesörlerinden 59 yaşındaki Peter Baltus Simons “En başta tabii ki çok tuhaf gelmişti. Fakat kısa süre sonra kendisiyle tıpkı diğer öğrencilerle konuştuğum gibi, hatta belki birçok öğrenciden daha iyi konuşabildiğimi fark ettim.” ifadelerini kullandı.

Şu anda dünyanın en genç üniversite mezunu unvanını elinde tutan kişi, 10 yaşında ABD’deki University of Alabama’dan mezun olan Michael Kearney. Laurent Simons beklenmedik bir durum yaşanmazsa Eindhoven Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümünden mezun olarak dünyanın en genç lisans mezunu ünvanını Michael Kearney’den alarak Guinness Rekorlar Kitabı’nda yerini alacak.