Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Otomotiv 405 0

Elon Musk’tan Hodri Meydan Çağrısı

Elon Musk’un geçtiğimiz günlerde tanıtımını yaptığı zırhlı elektrikli kamyonu CyberTruck kırılmaz olduğu belirtilen camları, balyoz ile eğilmeyen çelik alaşımlı kabortası, Porche’dan daha hızlı kalkış yapabilen seriliği ve Ford F-150 yi sürükleyip çeken gücü ile dikkatleri toplamıştı.

Tanıtımı büyük ses getiren araç diğer otomobil üreticileri tarafından eleştirildi, dalga geçildi hatta meydan okundu. CyberTruck’a ilk dokundurma otomobil devi BMW’den geldi. BMW geçtiğimiz gün BMW X5 Protection VR6’nın tanıtımı için yapılan Twitter paylaşımında aracın en üstün özelliği olan ‘kurşun geçirmez camların metal bilyelere karşı dayanıklılığı’na vurgu yaptı.

Danimarkalı otomobil tasarımcısı ve girişimci Henrik Fisker’da Cybertruck ile dalga geçmekten kendini alamadı. Karton kutuya 4 lastik ekleyen Fisker aracın tasarımı ile alay etti.

Cybertruck ile dalga geçenler bir yana dursun meydan okuyanlar da oldu. Cybertruck tanıtımında Ford F-150 yi halatla çekip sürükleyen Cybertruck videosunu gören Ford X başkan yardımcısı Sundeep Madra ‘Gönder gelsin bir de biz yapalım bakalım şu testi’ diye tweet attı. Elon Musk’ta Madra’ya ‘hadi bakalım, hodri meydan’ cevabını verdi. Ford F-150 ile CyberTruck testleri ne zaman yapılır bilinmez ama azıcık teknolojiden anlayan herkes 4 tekerden bağımsız çekiş gücüne sahip elektrikli bir kamyonun Ford F-150’yi kilometrelerce sürükleyebileceğini tahmin eder.

https://twitter.com/sundeep/status/1198988235252199424

Karşılaştırmalı rekabetin yasak olmadığı ABD’de araçları markalarını saklamadan böyle denemek mümkün, aynı olayı Türkiye’de yapmaya kalkarsanız Rekabet Kurulu tarafından cezalandırılırsınız. Neden böyle bir şey var tartışılır ama “benimki seninkinden iyi” demenin en iyi yolu ikisini karşılaştırmak değil midir ?

Yorum sizin…