Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Otomotiv 613 0

Erdoğan : Motorun Sesini Kısın

BMC tarafından üretilen pikap Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından test edildi. Katıldığı Teknofest etkinliğinde aracı inceleyen Erdoğan 5-6 dakika aracı sürdü. Aracı sürerken ziyaretçilere el sallamak isteyen Erdoğan camı indirmek için cam indirme düğmesini ararken “Camı nerde” derken aracı tanıtmak için hazır bulunan BMC yetkilisinin “Cam o cumhurbaşkanım, cam o kadar şimdilik siz devam edin” demesi dikkat topladı. Camın güvenlik endişesiyle mi yoksa henüz tasarımı tamamlanmaması sebebiyle mi açılmadığı bilinmiyor. Aracı test eden Erdoğan, aracın motorunu gürültülü bulurken yolcu koltuğunda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu “Şeyi güzel… Dreksiyonun manevra kabiliyeti güzel” ifadelerini kullandı.

BMC Yönetim Kurulu Üyesi Taha Yasin Öztürk, aracı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın görmesi için alandan çıkacağı noktaya getirdiklerini söyledi.Araca ismini Erdoğan’ın vermesini istediklerini ifade eden Öztürk, şöyle konuştu:

“Cumhurbaşkanımız, arabamızı gördü, inceledi. Aracı 5-6 dakika kadar kendisi sürdü ve beğendiğini söyledi. Motorunu çok sesli buldu, ‘Motorunun sesini kısın’ dedi. Kendisi için bir daha yalıtımla ilgileneceğiz. Kendisine aracın ismi ne olsun diye sorduğumuzda Süleyman Beye (İçişleri Bakanı Süleyman Soylu) bıraktı önce topu. Biz de ismi kendisinden beklediğimizi söyledik. ‘Siz ne düşünüyorsunuz?’ dedi. Biz isimleri Osmanlı’dan gidiyoruz, sizin için de uygunsa Tulga ismini koyalım dedik ve ismini Tulga olarak koyduk. Sonra kendisinden imzayı aldık. Teşekkür etti bize, ‘Elinize sağlık, devamını bekliyoruz’ dedi. Biz de inşallah devamını yapacağız.”

Öztürk, aracın 7 farklı versiyonunu yapacaklarını belirterek “Büyük bir ihtimalle ocak ayında bir lansmanla bütün araçlarımızı tanıtacağız. Seri üretime pikap için ocakta girmeyi düşünüyoruz ama bir aksilik çıkarsa bu ocak değil belki şubat, mart olur ama o tarihten itibaren seri üretime başlayacağız.” ifadelerini kullandı.

Tulga : Miğfer