Fizyo-Trak fizik tedavi sistemi ile evde fizik tedavi

Trakya Üniversitesi (TÜ) öğrencilerinin felçli ve yarı felç geçirmiş fizik tedavisi ile hareket kabiliyetlerini geri kazanacak hastalar için geliştirdiği robotik yapı fizik tedavilerin evde yapılmasına imkan sunacak.

El hareketlerini fizik tedavi koşullarına uygun yaptıran , hareket kabiliyetini kontrol altında tutan Fizyo-trak adındaki robotik yapı ile hastaların kilometrelerce yol katederek fizik tedavi merkezlerine gitmelerine gerek kalmayacak.

Trakya Üniversitesi İpsala Meslek Yüksekokulu Mekatronik Bölümü öğrencilerinin geliştridiği robotik yapı fizik tedavi uzmanları tarafından da incelenerek tam not aldı. El kuvvetini dengeleyip hastanın hareketlerine yardım eden sistem hastanın hareket kabiliyeti arttıkça drenci arttırarak kasların ve sinirlerin güçlenmesini sağlıyor.

Daha önce çok pahalı fizik tedavi merkezlerinin kendilerine özel ürettiği bu ve buna benzer ürünlerin bir çok hasta tarafından ulaşılamaz olduğunu belirten öğrenciler 300 tl gibi bir maliyetle robotik yapı geliştirebildiklerini . İlk yapının test amaçlı sadece el için yapıldığını ama destek verilirse diğer uzuvlar içinde robotik fizik tedavi tertibatı geliştirebileceklerini belirtti.

“Fizyo-Trak fizik tedavi sistemleri” üzerine 1 yorum

  1. ZAFER PAPAKÇI dedi ki:

    Nasıl alabilirim? Sol elimde engelim var.telefonum 05357258980 yardimci olursanız sevinirim. Teşekkürler

Yorumlar kapalı.