Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Yazılım 69 0

Fotoğrafçılıkta Yeni Trend Instagram

INSTAGRAM BİR AĞ OLMANIN ÖTESİNDE

Fotoğraf meraklılarının fotoğrafları paylaştığı belli başlı siteler var . Pbase , Flickr , Fotokritik gibi siteler bu sitelerin başında geliyor. Ama habere konu olan artık bu sitelerin popülerliğini gitgide yitiriyor olması.

Yüksek çözünürlükte resimleri paylaşmaya izin veriyor olmaları tek artıları fakat son kullanıcı artık buna çok dikkat etmiyor. Elinin altında hemen ulaşabileceği bir site varken sırf fotoğraflara bakmak için bir paylaşım sitesini ziyaret etmek eziyetli geliyor olacak ki flickr gibi çok ünlü sitelerin popüleritesi düşerken Instagram’ın popülerliği artıyor.

İnstagram Facebook ve Twitter ile entegrasyonu sağlayarak daha çok kullanıcıya hitap etme özelliğine sahip. Ayrıca hikaye modu da son kullanıcının gayet hoşuna gitmiş durumda. Arkadaşlarıyla rakı içerken çekilmiş bir resmin sürekli profilde kalması gelecekte sorun yaratabilir ama hikaye 24 saat sonunda silindiği için bu tür paylaşımlar kullanılabilirlik bakımından önemli artılar getiriyor . Son güncellemeyle gelen kaybolan resimler modu ise kalıcı olmayan karakterler için on numara fırsat . Tabi bu detaylar normal bir kullanıcı için , bir de profillerini çektiği fotoğrafları sergilemek için kullananlar var. Ciddi kitlelere ulaşan bu tür kullanıcılar belkide national geographic fotoğraf şampiyonasında bile görülmeyecek güzellikte fotoğraflar yayınlayabiliyorlar.

İnstagram’ı bir fotoğraf sergisine dönüştüren kullanıcılar vefalı takipçiler sayesinde kitlelerini genişleterek daha fazla insana ulaşabiliyorlar. Facebook ,twitter gibi hesapların kullanıcılarını demografik yapıya göre öneren Instagram kullanıcıların ortalama aynı hobilere sahip karakterleri bir araya getirmesine de yardımcı oluyor.

Instagram’ı bir fotoğraf sergisi gibi kullanan bireysel kullanıcılardan biri  mkaan_yldrmmm , çektiği fotoğrafları hesabından paylaşarak daha büyük kitlelere ulaşmayı başarıyor. Fotoğraf meraklısı olan kullanıcıların bu tür hesapları beğenmesi fotoğraflara ulaşmak için yeterli.

Siz de fotoğraf meraklısıysanız ve fotoğraf çekmenin inceliklerini diğer fotoğrafları inceleyerek öğrenmek istiyorsanız bu ve buna benzer hesapları takip edebilir. Fotoğraf çekim teknikleri konusunda destek alabilirsiniz.