Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Teknoloji 279 0

G20 Liderler Zirvesinde Leonardo da Vinci Robotu

Japonya’nın ev sahipliğinde Osaka’da gerçekleştirilen G20 Liderler Zirvesinde İtalyan sanatçı ve bilim adamı Leonardo da Vinci’nin robotunu sergilendi.

Osaka Üniversitesi, Fujikin şirketiyle iş birliği yaparak hem ziyaretçilerin hemde geleceğin bilim insanı adayları olan gençlerin ilgisini çekmek için İtalyan sanatçı ve bilim adamı Leonardo da Vinci‘nin robotunu üretti.

Fujikin Pazarlama Müdürü Kouichi Nakamura, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Da Vinci’nin bilimsel çalışmalarının günümüze ışık tuttuğunu belirtirken “Böylece öğrencilerin eğlenerek ve heyecan duyarak bilimi öğrenmelerini sağlarken, aynı zamanda geleceğin bilim insanlarını da eğitiyoruz” ifadelerini kullandı.

İnsansı robotlar konusunda dünya liderliğini elinde tutan Japonya insansı haber spikeri de üretmişti.

Leonardo da Vinci Kinmdir ?

Leonardo di ser Piero da Vinci, Rönesans döneminde yaşamış İtalyan hezârfen, döneminin önemli bir filozofu, astronomu, mimarı, mühendisi, mucidi, matematikçisi, anatomisti, müzisyeni, heykeltıraşı, botanisti, jeoloğu, kartografı, yazarı ve ressamıdır. En tanınmış yapıtları Mona Lisa ve Son Akşam Yemeği’dir.

Osaka Üniversitesi, Fujikin şirketiyle iş birliği yaparak geleceğin bilim insanlarını eğitmek için İtalyan sanatçı ve bilim adamı Leonardo da Vinci’nin robotunu üretti. Leonardo da Vinci’nin robotu, Japonya’nın ev sahipliğinde Osaka’da gerçekleştirilen G20 Liderler Zirvesi’ne katılanlara tanıtıldı. ( AA Görüntü – Anadolu Ajansı )

Kendin ve sevdiklerin için evde kal, Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan 14 Kuralına harfiyen uy. Hayat eve sığar.


#edvdekal #hayatevesıgar