Hakkımızda

Muhammet Tosun

1 Ocak 2015’te Muhammet Tosun tarafından kurulan YerelBT, Türkiye ve Dünya’da ki  teknolojik, teknik ve bilimsel gelişmeleri bilim ve teknoloji meraklılarına ulaştırır. Kar amacı gütmeyen site gönüllü yazarlar tarafından indekslenir. Reklam gelirleri sadece sitenin geliştirilmesi için kullanılır.

Eskiden Merak Ettiğimiz Yerdeyiz Ve Merak Etmeye Devam Ediyoruz

Ülkemizde bilgiye ulaşmak maalesef pahalı. Ciddi araştırmaların yayınlandığı bilim teknik dergilere üye olmak , düzenli olarak gelişmeleri takip etmek genelde durumu iyi olan ailelerin yararlanabildiği hizmetler. Bu durumun önüne geçebilmek tam olarak mümkün olmasa da bir şeyler yapılması gerektiğini düşündük. Bilgi bir elmas gibi , altın gibi uzun işçilikler sonunda elde edilen bir cevher, belki de onun için elde edilen bilginin yayılması da maddi çıkarlara bağlanmış durumda. Türk milleti olarak teknoloji ve bilimi yakından takip edip bilimsel ufku genişletmek, geleceğin aktörlerinden biri olmak zorundayız. Hayatı yaşanılabilir bir hale getirmek isteyenlerle hayatları söndürmek isteyenlerin aynı teknolojileri kullanabildiğini görmek durumun ne kadar ciddi olduğunu gözler önüne seriyor.

Adımız Neden YerelBT ?

İlk bakışta anlamsız gelen bir isim olabilir , hikayesi şöyle ; “yerelbt” yerel bilgi teknolojileri ve bilim teknik kelimelerinden türetildi. Düşündük ki , biz neredeysek oranın yereliyiz. Türkiye ise Türkiye’nin , dünya ise dünyanın yereli biziz. Öyleyse nasıl bilgiye erişmenin sınırları yoksa faaliyet alanımızın da sınırları olmamalı. Olmamalı ki öğrenmek istediğimiz her şeyi öğrenme hakkını ve ihtiyacını kendimizde bulalım.

Amacımız Ne ?

Yerelbt sosyal medya hesapları ve www.yerelbt.com web sitesiyle dünyanın neresinde olursa olsun bilimsel ve teknik gelişmelerin Türkçe ve anlaşılır bir şekilde ücretsiz takip edilmesi için kuruldu. Profesyonel bir bilimsel jargon kullanılamıyorsa bile dünyada farklı ulusların , farklı devletlerin ve araştırma şirketlerinin nelerle meşgul olduğunu bilmek ufkumuzu genişleterek bizi rekabete itecektir. Özellikle 18 – 35 yaş arası hedef kitlesiyle genç beyinlerin yeni bilimsel faaliyetlerden haberdar olması vazgeçilmez amaçlarımızdan.

Ne Kazanıyoruz ?

Yerelbt olarak reklam gelirleri ve birilerine bilimsel bilgileri ulaştırabilmenin mutluluğunu kazanıyoruz. Web sitesindeki reklam alanlarına yerleştirilen reklamlardan gelen gelirlerin dışında gelir bulunmamaktadır. Ülkemizde ve gelişmiş ülkeler hariç dünyanın pek çok ülkesinde bilim ve teknolojik gelişmeler siyaset ve magazin kadar takip edilmediği için reklam gelirleri sadece yerelbt’nin yaşamsal ihtiyaçlarını giderebilecek kadar maddi kazanç sağlamaktadır.

Ne İsterdik ?

Herhangi bir sebeple yerelbt sosyal medya hesaplarından herhangi birini veya yerelbt.com web sitesini ziyaret ettiyseniz hesaplarımızı beğenmenizi ve takip etmenizi , yerlebt’nin daha fazla insan ulaşabilmesi için kişisel hesaplarınızda hiç olmazsa bir kere paylaşmanızı isteriz. Ayrıca, web sitesine üye olarak bilimsel ve teknik yazılar yazmanız , işbirlikleri kurmanız arzularımızdan biridir.

Cahiller bilime hakaretle bakar, eğitimsizler ona hayran olur, bilgeler ise ondan yararlanırlar.

Francis Bacon

www.yerelbt.com

KATEGORİLER

SON YAZILAR

SON YORUMLAR

  1. veri madenciliği yasal değilse şirketlerin hepsinin ceza yemesi lazım. kripto madenciliği olmasın yasak olabilecek olan?

  2. Evet çok güzel istihdam sağlandı, proje öncesinde yandaşların ordaki bütün arsaları evleri ucuzdan alıp, şimdi 10 kat 100 kat değer…

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

INSTAGRAM

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*