Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Haberler 67 0

Hayvan Durum İzleme Uygulaması – HAYDİ

Hayvanlara karşı işlenen şiddet, taciz hatta tecavüz olaylarına müdahale edebilmek için İçişleri Bakanlığı tarafından 28 Temmuz’da hayata geçirilen Hayvan Durum İzleme uygulaması büyük ilgi gördü. 17 günde 9 bin 453 indirme yapılan uygulama 203’ü asıllı, 230’u asılsız olmak üzere toplam 433 ihbar almış durumda.

Sokak hayvanlarının zehirlenmesi, şiddete, açlığa ve susuzluğa maruz bırakılarak öldürülmesi gibi olaylarda duyarlı kişilerin durumu ihbar edebilmesi için geliştirilen uygulama sayesinde fotoğrafla ihbar gerçekleştirilebiliyor. Telefona indirilen uygulama TC kimlik numarası ile bağlanarak ihbar bilgilerini Emniyet Genel Müdürlüğüne iletiyor. Gelen ihbarları değerlendiren EGM uygulamanın hayata geçirildiği ilk günlerde gelen ihbar sayesinde öldürülmek üzere kamyonete konmuş üç köpeği sahibinden alarak barınağa teslim etmiş durumda.

Siz de hayvanlara şiddet uygulandığını görüyorsanız buradan uygulamayı indirebilir, durumu fotoğraflayarak ihbar edebilirsiniz. İhbar mobil uygulama üzerinden olacağı için kimlik bilgileriniz saklı tutulacaktır.