Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Yazılım 420 0

Huawei Kendi İşletim Sistemini Tanıttı

ABD’nin Google hizmetlerini kullanma konusunda Huawei’ye ambargo koydurması Huawei’i işletim sistemi sahibi yaptı.

Huawei kendi işletim sistemi HarmonyOS‘u tanıttı. Google hizmetlerine bağımlı AndroidOS ile göbek bağını koparmak isteyen Huawei daha önce yapılan tehtidler karşısında soğukkanlı davranmış ve her türlü olumsuzluğa karşı tedbirlerin alındığını ilan etmişti. Huawei bununla da kalmamış dünyanın Huawei olmadan 5G’ye geçemeyeceğini belirterek ABD’ye gönderme yapmıştı.

Tüm senaryolara uygun akıllı bir ekosistem yaratacaklarını belirten Huawei gelecekteki işletim sistemlerinin farklı sistemlere olan bağlılıklarının nasıl ortadan kaldırılacağını öğrenmek isteyenlerden Huawei’i takip etmelerini istedi.

4 büyük yapıtaşı üzerinde odaklanan HarmonyOS pürüzsüz bir etkileşim deneyimi sunan deterministik bir gecikme motoru kullanıyor ve gecikmeyi en aza indirerek etkileşim hızını maksimuma çekiyor.Güvenli uygulama kontrol sistemi TEE ye de sahip olan HarmonyOS birden fazla cihazla aynı anda bağlanma konusunda maksimum hız vaadediyor.

Açık kaynak kodlu olacağı belirtilen işletim sisteminin temel geliştirmeleri yine HUAWEI tarafından yapılacak.

Huawei yeni işletim sistemi ile ilgili tüm detayları Twitter hesabından yapmaktadır. Geliştirici konferansı devam etmektedir.

Teknoloji devi sosyal medya hesabından Harmony OS’u bu video ile duyurdu;

Huawei geliştirici konferansını izlemek için tıklayınız.