Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Genel 105 0

Hürriyet hackathon turnuvası tamamlandı

hackathon 1

Türkiye’nin ilk mobil içerikli hackathon turnuvası

Hürriyet tarafından  10-12 Nisan tarihleri arasında Urbanstation Maslak’ta gerçekleştirilen Türkiye’nin ilk mobil içerikli hackathon turnuvası tamamlandı.

110 kişiden oluşan 49 ekip, 42 saat süren hackathon boyunca her türlü medya içeriği ve mobil teknolojiyi kullandı,hayal güçlerini zorlayarak daha önce yapılmamış projeler geliştiren ekipler giyilebilir teknoloji , mobil teknolojiler ve medya alanında ilkleri başardı.Turnuva sonunda değerlendirmeye başarıyla tamamlanmış 39 proje katıldı. 

Ekiplerin canlı oylama ile birbirlerini de değerlendirdikleri oylamada jüri; oylama sonuçlarına ek olarak fikrin orijinalliği, yazılım kalitesi, fonksiyonelliği, bütünselliği ve sağladığı fayda gibi kriterlere göre değerlendirdi ve kazanan ekipleri belirledi. Hackathon’u kazanan ekipler ve projeleri ise şöyle:

1 . If True: Kolektif şekilde video hazırlayıp paylaşma platformu.
2. BOUN: Gündemdeki haberleri Twitter, Facebook, Instagram gibi kaynaklardan topladığı bilgilerle kullanıcıya belirli vakitlerde sunma ve gamification ile teşvik etme uygulaması.
3. DEVS: Haberleri otomatik etiketleyerek içerik zenginleştirme platformu.
3. T2K: Sesli komutla haber okuma sistemi.

Katılımcılar, 12 Nisan Pazar akşamı gerçekleşen kokteylde 2 günün yorgunluğunu attılar. Hackathon’u kazanan ilk 3 ekibe 10.000-5.000-2.500 TL değerinde hediye çekleri takdim edildi.

28803820

 

Kendin ve sevdiklerin için evde kal, Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan 14 Kuralına harfiyen uy. Hayat eve sığar.


#edvdekal #hayatevesıgar