Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
İnternet 362 0

İlk Ticari 5G Cigaz Belli Oldu

Ticari 5G Belli Oldu

Netgear Nighthawk mobil bağlantı noktası Ticari olarak duyurulan ilk 5G cihazı oldu . Qualcomm’un 5G uyumlu Snapdragon x50 modemini kullanan cihaz 5G hızında internet desteği sağlıyor. Xiaomi Mi Mix 3 modelinin 5G versiyonunda ve gelecek yıl pek çok amiral gemisinde görmeyi beklediğimiz Snapdragon x50, yeni nesil Snapdragon 855 yonga seti üzerinde üreticilere sunulacak.
Netgear Nighthawk mobil bağlantı noktası üzerindeki ve bağlı cihazların internet hızlarını küçük LCD ekrandan gösteriyor . Android tabanlı olan Netgear Nighthawk bir süredir AT&T operatörünün Ericsson ile ortak geliştirdiği 5G baz istasyonlarında test ediliyordu .2Gbps seviyesine kadar çıkan cihaz IOT ve Yapay zeka tabanlı sistemlerin gerek duyduğu hızlı interneti sağlamak için geliştirildi.

2020 yılı itibariyle 5G nin etkin kullanılacağını belirten teknoloji şirketleri şimdiden 5G altyapı çalışmalarına başlamış durumda. Özellikle Qualcomm ile yapılan ortaklıklar 5G kullanacak firmaların ciddi sayıda yükseldiğini gösterirken mobil cihaz üretici firmaların bilgi teknolojileri sektörüne kaydığı gözlerden kaçmıyor. Turkcell , Vodafone ve Huawei gibi dev markaların RPA ve yapay zeka çalışmalarının yanında karmaşık problemleri çözmek için algoritmalar geliştirdiği biliniyor.