Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
İnternet 216 0

Instagram e-ticaret ödeme işlemleri özelliği

Instagram e-ticaret Dönemi

Instagram e-ticaret ödeme işlemleri özelliği ile kullanıcıların işini daha da kolaylaştırmayı planlıyor. Facebook’un F8 konferansında tanıtımı yapılan e-ticaret ödeme işlemleri özelliği ilk başlarda küçük işletmelerin rezervasyon işlerinde kullanılacak daha sonra tüm işletme profillerinde aktif hale getirilecek. Kredi kartı bilgilerinin Instagram’a kaydedilmesi ve satın almak istenilen ürünü anında tek tuşla satın alınması şeklinde çalışacak olan sistem Instagram da dolaşırken beğendiğiniz bir ürünü anında satın almanızı sağlayacak.

Instagram gruplarından satılan ürünleri vergilendiremeyen devlet te duruma el attı. Geçtiğimiz günlerde özellikle You Tube üzerinden ciddi paralar kazanan youtuberlerin gelirlerine odaklanan devlet elde edilen gelirin vergilendirilmesi için şuanda bir kanun boşluğunun olduğunu , en kısa zamanda internet üzerinden yapılan satış ve elde edilen gelirlerin de vergilendirileceği bir kanun paketinin hazırlanacağını belirtti.

Kanun tamamlandığında ve yasal düzenlemeler yapıldığında şuan instagram , facebook ve youtube gibi siteler üzerinden satılan ürünlerden , fenomenlerin video izletme gelirlerinden devlet vergi alacak. Sahibinden , Gitti Gidiyor ve diğer internet satış sitelerinde dükkan olarak adlandırılan profile sahip kullanıcılar zaten vergi levhası gösterdikleri için o tür satışlardan vergi alınmayacağı düşünülürken Letgo ve diğer sitelerin vergilerinin de uygulama sahipleri tarafından ödenmesi gerektiği tartışılıyor.

Kendin ve sevdiklerin için evde kal, Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan 14 Kuralına harfiyen uy. Hayat eve sığar.


#edvdekal #hayatevesıgar