Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
İnternet 774 0

Kablosuz ağı gizleme

Gizli SSID Nasıl Yapılır ?

Kablosuz ağı gizlemek için modeminizin arayüzüne girip kurulum altında wlan menüsüne tıklayın , gelişmiş menüsünden SSID etkin , devre dışı menülerinden devre dışı olarak seçin . Sayfanın altından  ok butonuna tıkladığınızda modem 10 dan geri sayacak ve wireless i yeniden başlatacaktır. Yeniden başladığında bağlı cihazlar kopuş olacak ve kablosuz ağ aradığında bulunamayacaktır .

Gizli kablosuz ağa nasıl bağlanırım ?

Windows cihazlar ve android cihazlarda gizli kablosuz ağ yada diğer tabiriyle gizli SSID ağa bağlanmak için ağ ekle butonuna tıklanır . Karşımıza gelen ekranda SSID Name ? yazan ekrana ağın tam adı yazılır. Burada önemli nokta ağın adının tam olarak doğru girilmesi. Boşluk büyük küçük harf hatası yapılırsa gizli ağ bulunamaz ve bağlanılamaz. Daha sonra şifreleme tipi wpa , wpa2 psk seçilir ve altta açılan parola bölümüne ağın parolası yazılır . Bağlan dendiğinde gizli ağ bulunur ve bağlantı yapılır .

Not : Bu ayarlar TP-Link modem içindir fakat bir çok wireless modemde SSID mantığı aynıdır. Wlan altında gelişmişin içinde bulabilirsiniz.