Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Teknoloji 70 1

Kaspersky Antivirüs Uygulaması Casus mu ?

Kaspersky Casus mu ?

ABD ve Rusya arasında II.Dünya savaşından sonra devam eden soğuk savaş hala bitmemiş görünüyor. Amerikan ABC News’in iddiasına göre Rusya’nın Kaspersky Antivirüs Uygulaması ABD den bilgi sızdırmak üzere geliştirilmiş bir uygulama.

Merkezi Rusya’da olan Kaspersky Lab konu ile ilgili herhangi bir açıklama yapmadı fakat Trump’un Rusya tutumunun başında ABD de kullanılan Rus yazılımlar var. Rusya’nın bulunduğu her işi ince eleyip sık dokuyan Trump Kaspersky içinde özel bir araştırma başlatabilir.Amerikan ABC News’in ortaya attığı son habere göre Senato İstihbarat Komitesi geçtiğimiz ay Ulusal İstihbarat Direktörü Dan Coats ve Adalet Bakanı Jeff Sessions’a gönderdiği gizli notla Kaspersky Lab hakkında uyarılarda bulundu ve ürünlerin yaygın kullanımının ortaya çıkardığı potansiyel tehlikeyi hatırlattı.

ABD tarafında bunlar olurken Kaspersky Lab kurucusu ve CEO’su Eugene Kaspersky konu ile ilgili ABC News ile yaptığı röportajda ABD’li bazı yetkililerin endişelerini yersiz bulduğunu belirterek, hükümetlerle ortaklaşa çalıştıklarına yönelik iddiaların asılsız olduğunu kesin bir dille belirtti.

“Kaspersky Antivirüs Uygulaması Casus mu ?” üzerine 1 yorum

  1. jdsezer dedi ki:

    En etkili virüs temizleme program ama rootlu telefonlardaki virus Temizleniyor zaten androidde bilinmeyen kaynakları acayip rootlamadiysan telefonu %99 bulaşmaz

Yorumlar kapalı.