Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Haberler 168 0

Korona Virüse Dayaklı Önlem

Dünyayı etkisi altına alan korona virüsün yayılmasını önlemek için tüm ülkeler farklı tedbirlere başvuruyor. Ülkemiz de uzun zamandır bir dizi önlem alarak virüs yayılımını engellemeye çalışan ülkelerden biri. 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı, berber, güzellik salonları, kafe bar ve restoranların kapatılması, son olarak bugün 17:00 dan itibaren otobüs seferlerinin valilik iznine bağlanması alınan tedbirlerden bazıları.

Tüm bu tedbirlere rağmen sokağa çıkanların sayısında yeterli azalmayı göremeyen yerel yönetimler farklı tedbirlere başvursa da kalabalığın önüne geçilebilmiş değil.

Para cezası gibi önlemlerle sokağa çıkmayı önleyemeyen devletlerin çağa uymayan garip tedbirler aldığı da görülüyor. Hindistan bunlardan biri. Sokağa çıkanlara para cezası kesen ama yine de önünü alamayan Hindistan polislere sokağa çıkan halkı ağaçtan yapılmış sopalarla dövme yetkisi verdi. Para cezasını ödeyemeyenleri ceza evlerine de alamayan devlet halkı evlerde tutmak için dayağa başvurmuş durumda.

Videoda polisin sokaktaki insanları ve yasak olmasına rağmen camide namaz kılanları dövdüğü görülmekte. Yaşlı, bakıma muhtaç olan insanlara dezenfekte malzemesi ve yiyecek veren polis sokakta gördüğü gençleri dövmekten çekinmiyor. Dayak atmanın yanında şınav çekme, baş aşağı bekletme ve spor hareketleriyle cezalandırma da caydırıcı önlemler arasında.