Küresel Bilgisayarlı Sayısal Kontrol Pazarı Ne Durumda ?

Global Computer Numerical Control Market tarafından Takım Tezgahı Tipi ve Endüstri Sektörüne Göre 2019 – 2026 tarihleri arası küresel bilgisayar sayısal kontrol pazarının büyüklüğünü yorumladı.

2019 – 2026 arası yıllık bileşik büyüme oranı hesabı olarak bilinen CAGR sektörel gelişmenin görülmesi için önemli bir veri.

GCNCM’ye göre 2018’de 14.5 milyar dolar değerinde olan bileşik büyüme 2019’dan 2026’ya kadar% 5.9 büyüyerek 22.90 milyar dolara ulaşacak.

CNC olarak bilinen bilgisayar sayısal kontrol makinelerinin otomotiv ve imalat sanayisindeki avantajları makine aletleri endüstrisinde önemli yer tutar. İşleme performansıyla ilgili artan verimlilik ve gelişmiş hassasiyet ve doğruluk sağlayan CNC ve Bilgisayar destekli tasarım (CAD), bilgisayar destekli üretim (CAM) ve vektör gibi yazılım dilleri, CNC makinelerinin işlemlerini büyük ölçüde kontrol eder.Bu yazılım programları, CNC makinesinin seri üretim endüstrilerinde hassas ve doğru bir şekilde çalıştırılmasını sağlarken bileşik büyümeyi de beraberinde getirir.Otomobil ve imalat sanayi gibi metal işleme endüstrilerinde sağlanan artan verimlilik, zaman etkinliği ve hassasiyet ve doğruluk, küresel bilgisayar sayısal kontrol pazarının büyümesini yönlendirir. Ayrıca, Hindistan’da Make ve Çin bölgesinde Made in China 2025 gibi olumlu hükümet girişimleri bu pazarın büyümesini hızlandırırken bilgisayarların bilgi teknolojileri sektörünü elinde tutması pazarı vazgeçilmez kılar.Bununla birlikte, CNC makinelerinin yüksek maliyetinin ve yazılım arayüzü ile başa çıkmak için yüksek vasıflı profesyonellerin ihtiyacının pazarın büyümesini engellemesi beklenmektedir.

Global bilgisayar sayısal kontrol pazarı, takım tezgahı tipine, endüstri sektörüne ve bölgeye ayrılmıştır. Takım tezgahı tipine göre pazar, torna, değirmenler, yönlendiriciler, öğütücüler ve diğerlerine (plazma kesiciler, matkap presleri, elektrikli deşarj işleme, kaynak ve sarma makineleri) kategorize edilir. Endüstri dikey temelinde, havacılık ve savunma, otomobil, tüketici elektroniği, sağlık, endüstriyel makine ve diğerlerine (metal ve madencilik ve nakliye) ayrılır. Bölge bakımından Kuzey Amerika, Avrupa, Asya-Pasifik ve LAMEA bölgelerinde analiz edilmektedir.

Raporda yer alan şirketler arasında Bosch Rexroth AG, Dalian Takım Tezgahları Grubu Şirketi (DMTG), Fagor Automation, FANUC Corporation, HAAS Automation, Inc., Heidenhain Corporation, Hurco Companies, Inc., Mitsubishi Electric Corporation, Okuma Corporation, Sandvik AB ve Yumuşak Servo Sistemler A.Ş. bulunmaktadır.

Bileşik büyümedeki temel avantajlara bakıldığında;

Çalışma, küresel bilgisayar sayısal kontrol pazarının derinlemesine bir analizini ve yakında yapılacak yatırım ceplerini açıklamak için mevcut ve gelecekteki eğilimleri sunmaktadır.Temel itici güçler, kısıtlamalar ve fırsatlar ile bunların piyasa büyüklüğü üzerindeki etki analizleri hakkında raporda yer almaktadır. Porter’ın beş kuvvet analizi, sektörde faaliyet gösteren alıcıların ve tedarikçilerin potansiyelini göstermektedir. Piyasa potansiyelini belirlemek için 2018’den 2026’ya kadar küresel bilgisayar sayısal kontrol pazarının nicel analizi sağlanmaktadır.

Bilgisayarların ve sayısal kontrol makinelerinin RPA gibi sistemlerle BT iş süreçlerine dahil olması 2020 sonrası pazarın önceki yıllara göre hızla büyüyeceği anlamına gelmektedir.

Muhammet hakkında 2575 makale
Yerelbt.com kurucusu , yöneticisi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*