Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Genel 91 0

Layout from Instagram ile selfieler kolaj olsun !

Layout from Instagram

Layout from Instagram

Facebook ve whatsapp’ın ardından instagram da yazılım güncellemesi ve eklentiler yapmaya başladı.İnstagramın son duyurusu aslında android kullanıcılarının üçüncü parti olarak ulaştığı yazılımlardan birtanesi.Tabi instagram ile entegre olarak çalışması instagramı bir adım öne çıkarması için yeterli.

instagram ‘Hyperlapse from Instagram’ın ardından bu kez de fotoğraflara kolaj yapabildiğiniz yeni uygulaması ‘Layout from Instagram’ı yayınladı. Bu uygulama, halihazırda birçok fotoğraf uygulamasının yapabildiği kolaj çalışmalarını yapabilmenize olanak veriyor.Birden fazla fotoğrafı bir araya getirip, açısını ve büyüklüğünü değiştirip Instagram fotoğrafında bir araya getirebiliyorsunuz. ‘Faces’ kısmı ile ‘yüz’lerin ağır bastığı fotoğraflar klasörleniyor. Yani selfie fotoğraflarını uygulama ayrı bir klasörde topluyor ve kullanıcının fotoğraf seçimini kolaylaştırıyor.Photo Booth özelliği ile uygulama belirli saniye aralıklarla selfie görüntünüzü alırken, bu görüntüleri kolaj yapıp hızlıca Instagram’a atabiliyorsunuz.

Uygulama şimdilik sadece iOS platformunda çalışıyor. Yani iPhone’u olan kullanıcılar şuan uygulamayı telefonuna indirip kullanabilir. App Store’a girerek uygulamayı indirmek için arama kısmına ‘Layout from Instagram’ yazmanız yeterli. Bu şekilde bulamazsanız bu adresten de uygulamayı telefonunuza indirebilirsiniz.Android kullanıcıları ise bir süre bekleyecek.Keza android kullanıcılarının o işi yapabildikleri onlarca program var. Yinede android kullanıcılarının “bizimde var demesi” için yazılımın gelmesi iyi olacak.

Kolaj nedir ? :Kolaj (Fransızca “collage”) ya da kesyap, düz bir yüzey üzerine fotoğraf, gazete kâğıdı ve benzeri nesnelerin yapıştırılmasıyla ve bazen boya ile de karıştırılarak uygulanan bir resimleme tekniğidir.
Resim alanından gelme bu terim, hazır ünitelerin bir araya getirilmesiyle oluşan kompozisyondur.(viki)

 

Kendin ve sevdiklerin için evde kal, Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan 14 Kuralına harfiyen uy. Hayat eve sığar.


#edvdekal #hayatevesıgar