Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
İnternet 129 0

MyLifi İle Li-Fi İnternet Transferi

İNTERNET TRANSFERİNDE Lİ Fİ TEKNOLOJİSİ

Yeni bir teknolojiymiş gibi Ces 2018 de tanıtılan bir internet transfer sistemi yazılıyor şu aralar. Hatta birde reklam kokan hareketler dolaşıyor teknoloji sitelerinde . Deniyor ki Ces 2018 de Oledcomm tarafından tanıtımı yapılan internet transfer sistemi sayesinde odanızın neresinde olursanız olun internetiniz full çekecek.

Bilen biliyor elbet , yeni bir teknoloji değil. İki yıl önce de yazdığımız teknoloji son kullanıcıyla malesef yeni buluşuyor. Lifi teknolojisi internet sinyallerinin led ışıklarla titreşimler halinde cihazlara gönderilmesi prensibine dayanıyor. Şuanda kullanılan cat 5 internet kablosunda bulunan her tel için led lambadan farklı frekansta ışıklar yayılıyor . Lifi ile internete girmek isteyen cihazda da bu ışıkları algılayan bir sensör oluyor. Böylece odanın yada mekanın neresine giderseniz gidin internetiniz tam kapasite çekiyor.

Handikapları yok mu ?

Elbette var . Hangi teknolojinin olumsuz yanları olmadı ki bunun olmasın. Teknolojinin kullanılması için en başta uyumlu bir cihaza ihtiyacınız var. Daha sonra bu cihazı kesinlikle lifi sinyali dağıtan bir lambaya yakın kullanmanız gerekmektedir. Kablolu bağlantıdan daha hızlı olamayacak olan sistemin wireless ten daha hızlı olduğu söyleniyor ama bu pek inandırıcı değil . Wireless sinyallerinin de bir dalga boyu olduğu ve nihayetinde bir ışık sinyali olarak yayıldığı düşülürse Lifi teknolojisi wireless ten daha hızlı olamaz. Tabi bu bir görüş . Kablolu internetten hızlı wireless bağlantılarının da olduğunu düşünürsek lifi wireless ten bir adım öne geçebilir.

Ces 2018 de tanıtılan Lifi lamba 499 dolardan satışa sunuldu. Türkiye’de ikamet eden son kullanıcı için ciddi bir fiyat tabi . Gelecekte daha ulaşılabilir bir hale geldiğinde hızını test etmek mümkün olacak. Muhtemelen o gün Ces xxxx te yeniden tanıtımı yapılır.

güvenlik kamera sistemleri güvenlik kamerası paket kamera güvenlik kamera seti