Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Genel 300 0

NOKİA ANDROİD İLE GELİYOR

NOKİA İNADINDAN VAZGEÇTİ

Nokia’nın lisans sahibi ve akıllı telefonlarını üretecek HMDGlobal 2017 yılının ortalarında Android işletim sistemli Nokia isimli telefonlarla akıllı telefon pazarına girmeye hazırlanıyor. Daha önce Microsoft ile yapılan anlaşma gereği 30 ay telefon üretemeyen HMDGlobal 30 aylık süre dolduğu için resmi açıklamayı yaptı . Akıllı telefon pazarında Windows mobil işletim sistemi ile istediğini elde edemeyen Nokia kendi ismi ve Android işletim sistemi ile pazarda kendi payını arayacak.

195-2000 yıllarının en çok kullanılan ve tüketim süresi en uzun telefonlarını üreten Nokia Samsung ve LG gibi rakiplerinin gerisinde kalmış telefon pazarında geride kalmıştı. Android işletim sistemi kullanmama konusunda inatçı olan Nokia Microsoft ile çalışarak Windows mobil işletim sistemli Lumia telefonlar çıkarmış telefon sektörüne Blackberry gibi ayrı bir segment katmıştı.

Teknoloji kullanımında kolaylık , sağlamlık ve inovasyona önem veren son kullanıcı önce Nokia nın ardından da Blackberry nin batmasını sağlamış bu esnada LG , Samsung ve İphone tarihlerinin en iyi üretim rakamlarına ulaşmıştı. Hala devam eden akıllı telefon rekabetinde bende varım diyen Nokia ne kadar başarılı olur bilinmez ama eskiden kalma namı pazarda hızlıca yol almasını sağlayacak gibi.