Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Teknoloji 58 0

Oracle , kendi güvenlik açıklarını onaran database geliştirdi

YAZILIM DEVİ KENDİNİ YENİLEYEN DATABASE GELİŞTİRDİ

ABD’li yazılım devi Oracle kendi sorunlarını giderebilen bir database geliştirdi. OpenWorld olarak adnlandırılan database çevrim dışı olmadan güvenlik yapamalarını onarabiliyor.

San Francisco’da düzenlenen bir konferansta tanıtımı yapılan database ile ilgili Oracle CEO’su Larry Ellison Eylül ayında yaşadıkları ciddi güvenlik açığı ile gündeme gelen Equifax’tan yola çıkarak “Onlarda işe yaramadı. İşe yaramıyor. Siber güvenliği otomatik hâle getirmeliyiz. Tüm sistemlerinizi durdurmadan, veritabanlarınızı kapatmadan da kendinizi savunabilmelisiniz.” ifadelerini kullandı.

Yapay hafıza ve akıllı öğrenme sistemiyle kendi açıklarını onarabilen sistem %99,5 oranında başarılı . Sistemin başarısıyla ilgili Ellison “Pilot olmadığından pilotaj hatası da olmayacak. Böylece yüzde 99,95 oranında çalışma garantisi veriyoruz. Bu da planlanmış ya da planlanmamış şekilde, yıllık 30 dakikadan kısa kesinti anlamına geliyor.”

Fiyatının Amazon Web Services’ten ucuz olması beklenen database güvenlik açıklarından arındığı için diğer databaselerden daha hızlı ve istikrarlı çalışıyor.