Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Yazılım 48 0

Outlook Mailler Okunduğu Halde Okunmamış Mail Hatası

Okunmamış Mail Hatası

Outlook’ta maillerin tamamını okuduğunuz halde bazı kurallarınızda veya inbox’ta okunmamış mail gösterilebilir. Bu durumun sebebi Outlook’un Exchange Sunucu ile bir zamanlar haberleşememiş olması ile ilgilidir. Son zamanlarda pc değiştirdiyseniz veya başka bir bilgisayarda Exchange mailinizi açmayı denediyseniz Exchange tarafta okunmamış, localde okunmuş olan mailler Outlook’ta okunmamış olarak görünecektir.

Local’de okunmuş ama Exchange tarafta okunmamış mailleri bulmak için mail arama bölümüne (Ctrl+e) read:no yazıp enter’e basın , gelen ekranda mail bulamayacaktır hemen altta sunucu üzerinde daha fazlasını arat (Find more on the server) linkine tıkladığınızda exchange tarafta okunmamış maillerinizi görebilirsiniz. Tüm mailleri seçerek Tümünü Oku (Mark as read) demeniz durumunda tüm mailler okunmuş olacaktır.

Bu işlemin sorunu gidermemesi durumunda outlook’u kapatıp Windows arama çubuğuna outlook.exe /cleanviews komutunu yazıp Enter’a basın outlook açıldığında yukardaki işlemleri tekrar uyguladığınızda sorun giderilmiş olacaktır.

Sorunun giderilememesi durumunda Outlook’u kapatıp Windows arama çubuğuna outlook.exe /resetnavpane yazarak outlook’un yeniden profil yüklemesini sağlayabilirsiniz. Sorunun devam etmes durumunda Exchange Admin ile görüşmeniz gerekebilir.