Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Teknoloji 398 0

RoboFly Kürdandan Daha Hafif

Kürdandan Daha Hafif Robot Üretildi

İnsanoğlu önce makineleri daha sonra kendi kendine iş yapan makineler olan robotları imal etti . Bu yetmedi robotları o kadar küçülttü ki artık her alanda çalışabilecek düzeye getirdi . Otomotiv , tekstil ve imalat sektörlerinde robotların kullanımı artık olmazsa olmazlardan biri .

Casusluk amacıyla üretilen robotlar ülke kaderlerini bile değiştirebilecek öneme sahip oldu . Adeta birbiriyle yarış içinde olan robot imalat firmaları robotların boyutlarındaki çıtayı her geçen gün arttırdı. Bu robotlara bir örnek Washington Üniversitesinden Doç. Sawyer Fuller tarafından geldi.

Ürrettiği RoboFly adlı robotu kürdandan daha hafif malzemelerle imal etmeyi başaran Fuller Önceleri robot sineklerin yalnızca bilim kurgu filmlerinde olabileceğini düşünürdük. Ancak bizim geliştirdiğimiz robot sinek sayesinde bu hayal gerçeğe dönüştü.” dedi. 23 Mayıs’ta düzenlenecek Uluslararası Robot ve Otomasyon Konferansı’nda detaylı tanıtımı yapılacak olan robot insanların erişmekte zorluk çektiği alanlarda keşif ve casusluk görevlerinde kullanılacak. Geliştirildiğinde orduların keşif birliklerine envanter olarak eklenmesi beklenen robot şimdilik Fuller sunumu ile tanınıyor.