Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Teknoloji 73 0

SAS, Artı & Artı ile stratejik ortaklık anlaşması imzaladı.

Kuzey Carolina, Cary merkezli Amerikan çokuluslu analiz yazılımı geliştiricisi SAS Institute ile 1998 yılında %100 yerli sermaye ile kurulmuş, kurumsal teknoloji hizmetleri konusunda müşterilerine çok yönlü hizmet sunan bilişim şirketi Artı ve Artı stratejik ortaklık anlaşması imzaladı.

SAS Güneydoğu Avrupa, Türkiye ve Orta Asya İş Ortaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tuğrul Altıner konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Dijital dönüşümü ve bu dönüşümün veriden başlaması gerektiğini uzun yıllardır vurguluyoruz. Dünyada olduğu gibi ülkemizde de farklı sektörlerden çok sayıda kuruma veri odaklı organizasyon olma ve ileri analitikle daha karlı yapılar oluşturma yolunda önemli katkılar sunduk. Dijitalleşme odağında ileri analitik ve yapay zekaya yatırım yaparak sürdürülebilir bir başarı ve karlılık yakalamak isteyen artık çok daha fazla kurum var. SAS olarak işte bu noktada; işinde uzman ve saygın yeni bir iş ortağı kazanmayı hedefleyerek sistem entegrasyonunda uzun yıllara dayanan tecrübeye sahip Artı & Artı ile iş birliği yapmaya karar verdik. 1998’de kurulmuş olan Artı & Artı, ülkemizde bilişim sektörünün önde gelen global teknoloji firmaları ile iş ortaklıkları yaparak farklı konularda ürün, çözüm ve hizmet sunuyor. Müşterilerine yıllardır sağladığı güven ve gerçekleştirdiği başarılı projelerle bilinen Artı & Artı ile SAS olarak analitik ve yapay zekâ üzerine yaptığımız bu ortaklığın uzun süreli bir birliktelik olacağına inanıyoruz” dedi.

Artı ve Artı Teknoloji Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mümin Ayten ise “Artı ve Artı Teknoloji hizmetleri olarak hız kesmeden yatırımlarımıza devam ediyoruz. 22 yıllık tecrübemiz, müşteri deneyimi ve sağladığımız güven, analitik lideri SAS ile yaptığımız iş birliğiyle güçlenecek. Bilgi, teknoloji ile birlikte büyüyor. Verinin gelişmiş analizi, yapay zekâ ve analitik kullanılarak kilidinin açılması, işinizi dönüştürecek ve süreçlerinizi hızlandıracaktır. SAS’ın çözümleriyle müşterilerimizde daha fazla derinleşip, stratejik hedefleri doğrultusunda çözümler sunmayı planlıyoruz. Bu değerli iş birliğiyle de müşterilerimizin gelişimine ve dijital dönüşümüne önemli katkılar sağlayacağımızı düşünüyoruz” dedi.