Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Mobil 231 0

Telefon Rehberim Silindi

Telefon rehberinizin silindiğini muhtemelen Whatsapp’ta kişilerin isimlerini göremeyince veya bir arkadaşınız Whatsapp’tan “beni sildin mi resmin görünmüyor” dediğinde anlarsınız. Whatsapp kullanmıyorsanız birini aramak istediğinizde o kişinin numarasını bulamadığınızda kişilerin silindiğini hissedebilirsiniz.

Silinen kişilerin geri getirilmesi için bir çok eklenti var fakat bu eklentilere başvurmadan önce bir kaç yöntemle kişilere ulaşabilirsiniz.

Android cihaz kullanıyorsanız özellikle kapatmamanız durumu hariç rehberiniz google hesabınıza yedekleniyordur. Google oturumunuzu bilgisayarda açıp rehberi dışarı aktarmarnız ve saklamanız sizler için faydalı olacaktır. Kişiler uygulamasında silindiğini düşündüğünüz kişiler duruyorsa telefondan rehber > ayarkar > içe aktar menüsünden google hesabınızdaki kişileri aktarabilirsiniz. Aynı işlemi sadece Google değil Outlook, Whatsapp, Google Duo üzerinden de yapmanız mümkün.

Yukardaki gibi kişilere ulaşamadıysanız uygulama başlatma sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Eğer uygulamalar otomatik seçilmediyse Google hesabınız ile rehberiniz senkronize olmayacaktır. Bu durum rehberiniz silinmiş gibi bir manzara ortaya çıkaracaktır. Google hesabınızdaki numaraların rehberinizde görünmesi için aşağıdaki ayarları yapabilirsiniz.

Ayarlar > Pil > Uygulama Başlatma > Tümünü Otomatik Olarak Yönet