Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Haberler 133 0

Thodex Çiftlik Bank Süleyman Soylu Sedat Peker

Thodex, Çiftlik Bank Olaylarında Devlet Görevlilerinin Parmağı Olabilir mi ?

TV de pek görmesek te gündemi ziyadesiyle meşgul eden Sedat Peker geçtiğimiz gün binlerce insanın dolandırılmasına sebep olan Thodex Vurgunu ve Çiftlik Bank dolandırıcısı Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın hakkında bir iddiada bulundu.

Daha önce Haber Türk’te gazetecilerin sorularını yanıtlayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu “Thodex vurgununu yapan Faruk Fatih Özer için bir günde Interpol kararı çıkarttık ama Sedat Peker için bekletiyorlar” ifadesini kullanmıştı.

Solda, Süleyman Soylu , en sağda Fatih Özer

Bu açıklamalara Twitter üzerinden cevap veren Sedat Peker paylaşımında “Thodex soyguncusu Fatih Özer’e Bir günde Interpol kararı çıkardık ancak Arnavut polisi elinden kaçırmış hikayesini millete yutturdun. Ama ben doğrusunu herkese anlatacağım. Sen bilmiyor musun Arnavutlukta kuş uçsa benim haberim olur? Mahalle arasındaki kavgalarda bile 10 kişi tutuklanıyor. Adam 2 milyar dolarla kaçmış, göstermelik birkaç tutuklama yaptınız. Senin oğlunun, benim televizyonlara çıkardığım yeğenin vasıtasıyla, şahısla irtibat kurup paranın kaç lirasını aldınız, onu da anlatacağım. Akraban Sadık Soylu özel yerlerde beklettiği nakit paralarını yatla Yunanistan’a kaçırmak için planlar yapıyor ya, ondan da haberim var. Gerçi hangi polise şikayet edeceğim, sizi hangi polis kardeşimiz alacak?” ifadelerini kullandı.

Peker ayrıca Çiftlik Bank vurgununda kaçan ve henüz yakalanamayan Mehmet Aydın hakkında da “Çiftlikbank’ın kurucusu olan Mehmet Aydın isimli şahıs Bolivya’da falan değil, Belarus’ta. Belarus’tan trafik kazası yapmış bir şahsı Interpol kararıyla alıp Türkiye’ye getiren yüce devletimiz, bu şahsı acaba neden getirmiyor? Kırk yaşından küçük kardeşlerim, Belarus’tan bu şahsı getirmeyen devletimizin içinde görevli olan bazı insanların bu paradan pay aldığı ortadadır. Bu şahsın yanına Belarus’a gidip onu ziyaret eden kişiler, aracı olan kişiler bellidir.” ifadelerini kullandı.

Sedat Peker’in bu paylaşımları sonrası akıllara bir soru geldi;

Thodex ve diğer vurgunlardan devletin haberi var mıydı ?

Hatırlarsınız, çiftlik bank ATV ve diğer ulusal kanallarda ürünlerinin reklamını yapıyor, açılışlara devlet görevlileri katılıyor ve teşvik ediliyordu. Sonra bir anda olan oldu ve çiftlik bank baskını yapılarak yatırımcıların paralarına el kondu ve Tosuncuk olarak adlandırılan Mehmet Aydın yurt dışına kaçtı, nasıl olduysa oldu bir türlü Türkiye’ye getirilemedi. Aynı durum SEO hizmetleri konusunda ponzi oluşturan Detay Maxinet’te de yaşandı, nasıl olduysa oldu tüm yatırımcıların paralarına el konurken organizasyonun sorumluları hakkında işlem yapılmadı, son olarak Thodex vurgununda milyarlarca dolar para yurt dışına çıkarıldı ama Faruk Fatih Özer yakalanamadı.

Sedat Peker’in ifadeleri, istihbarat ve kolluk kuvvetlerinin başı sayılabilecek mevkide bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yetersiz açıklamaları ve halkın mağduriyeti karşısında suçlular hakkında hiç bir işlem yapılamamış olması. Hatta ve hatta Mehmet Aydın’ın farklı dolandırıcılık sistemlerinin kuruluşu konusunda faaliyetlerde bulunmaya devam etmesi Türk Halkının kafasında soru işaretleri oluşmasını sağladı.

Devletin adalet, hukuk ve güvenlik güçlerine olan inandırıcılığının sarsılmaması ve suçluların bir an önce gereken cezayı çekmesi için somut adımların atılması gerektiği kanaatindeyiz. Taktir Türk Milletine aittir.