Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Teknoloji 39 0

Thodex, Vebitcoin Şimdi de Goldexcoin Dükkanı Kapattı

Goldexcoin Dükkanı Kapattı

Kripto para şirketlerinden Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’in 2 Milyar USD yatırım ile Arnavutluk’a kaçmasının ardından başlatılan hukuki süreç diğer bitcion şirketlerine de sıçradı.

Muğla merkezli kripto para işlem plaftormu Vebitcoin’in faaliyetlerini durdurduğunu açıklamasının ardından Kripto para alım satım platformu Goldexcoin GLDX Token için alım satım işlemleri durduruldu.

Goldexco.in resmi websitesi üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadere yer verdi;

Değerli Basın Mensupları ve Goldexco.in Yatırımcıları;
Goldexco.in aktiftir ve faaliyetleri yasal çerçevede devam etmektedir.

Goldexco.in ile ilgili basında çıkan, kapandığı ile ilgili haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Bu tür olumsuz haberler gerek şirketimize gerekse yatırımcılarımıza zarar vereceğinden, olası zararlar nedeni ile her türlü yasal haklarımızı saklı tutuyoruz.

Yukarıda da açıklamış olduğumuz gibi Goldexco.in yasal çerçevede faaliyetlerine devam etmektedir.

Para iadesi talep eden yatırımcılarımız ile ilgili iade süreci başlatılmış olup, ilgili kurumlar ile iletişime geçilmek suretiyle, ilgili kurum denetim ve gözetiminde iadeler yapılacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Kripto para alım satım platformu Goldexcoin konuyla ilgili internet sitesinde yayınladığı önceki açıklamada, mükerrer işlemleri ve sistemsel problemleri neden göstererek giderici çalışmaların başlatıldığını ve herhangi bir kaybın söz konusu olmadığını bildirdi.

Açıklamada şu ifadelere yer verilmişti:

“23.04.2021 Saat 19.20 de açılışını yaptığımız Gldx Token’in alım satımında siz değerli kullanıcılarımızın da şahit olduğu gibi sistemsel problem yaşanmıştır. Gece boyu yapılan incelemeler sonucu bazı hesaplar da mükerrer işlemler tespit edilmiştir. Hem piyasa yapıcı hem de piyasa alıcı tarafında her hangi bir hak kaybına sebep olmamak için 23.04.2021 saat 19.20 den itibaren yapılan tüm işlemler geri çevrilecektir. Bu işlemler sadece Gldx Token için yapılacaktır. Diğer tüm alım satımlar aktiftir.
Kullanıcılarımızın tüm varlıkları soğuk cüzdandadır. Herhangi bir kayıp söz konusu değildir. Dileyen kullanıcılarımızın talep etmeleri doğrultusunda yapmış oldukları yatırım miktarı taraflarına iade edilecektir. Sistemimiz de gerekli iyileştirmeler yapıldıktan sonra Gldx Token’in tekrar alım satıma açılacağını tüm kullanıcılarımıza bildiririz. Bizi takip etmeye devam edin.Goldexco.in Ailesi.”