Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Otomotiv 84 0

Toshiba’dan 6 dk da 320 Km menzil imkanı

TOSHIBA’DAN YENİ NESİL SCIB BATARYA

Son yılların alternatif enerji kaynaklarından biri olarak otomotiv sektörüne yön veren elektrikli arabalar için en önemli araç hiç şüphesiz bataryaları. Yıllardır üzerinde çalışmalar yapılan bataryalardan beklenen iki önemli nokta var. Birincisi hızlı şarj olması . İkincisi uzun süre aynı şarjla idare edebilmesi. Üçüncü bir özellik daha var ki o da kalite ile ilgili  şarj tekrarının yüksekliği.

Elon Musk Tesla ile bu pazara girdi gireli rakipleri her ülkeden çıkıp bende varım diyor. Otomotiv sektörünün dışında eski teknoloji devleri de yenilenmenin farkında olacak ki Philips , Panasonic ve Toshiba yeni nesil batarya üretiminde pazarda olacaklarını ilan etti. Bosch ve Toshiba’nın aralarındaki rekabet çağın en mükemmel bataryasını sunmalarına yardımcı oluyor.

Toshiba son ürettiği SCiB batarya ile adeta sınırları zorluyor. 6 dakikada tam şarj olabilen batarya uyumlu bir elektrik motoru ile stabil hızda 320 Km menzil vaad ediyor. 5 bin kez şarj olabilen batarya patlamama garantisi sunarken bu güne kadar üretilen tüm bataryalardan daha hafif.

Henüz pratikte yer bulamayan yeni nesil piller şimdilik laboratuvar ortamında kendini ispatlıyor. 2019 yılında tüm standartları belgelendirilerek üretime sunulacak olan yeni nesil piller sağladıkları güç sayesinde en az benzinli arabalar kadar atak araçların üretilmesine imkan sağlayacak.