Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Genel 232 0

Turkcell Superbox ile hızlı internet

Superbox ile fiber hızında internet 

Bulunduğunuz bölgede fiber alt yapısı yoksa Adsl hızında internet kullanmak zorundasınız. Tabi bu eskiden böyleydi. Türkiye’nin teknoloji devlerinden biri olan Turkcell fiber altyapısından yararlanamayan kullanıcılar için yeni bir teknoloji geliştirdi ve kullanıcılarına sundu.

Superbox olarak adlandırılan sistem sabit internet hattınızı istediğiniz noktadan (4,5 G Baz istasyonu olan) 4,5 G LTE hızında kullanabilmenize imkan sağlıyor. Daha önce fiber alt yapısı olmadığı için Adsl hızında internet kullanmak zorunda olan bir çok kullanıcı superbox sayesinde LTE hızında internet kullanabiliyor

VINN gibi bir Mobil modem görevi gören superbox içinde sabit hattınızın verileriyle internet erişimi sağlayabilen bir simkart bulunuyor. Bu simkartın tanımı sabit hattınız olduğu için kart üzerinden , yani superbox üzerinden  çıktığınız internet aslında sabit hattınızdan çıktığınız internet oluyor. Sabit hattınızı alırken yaptığınız taahüt üzerinden  kullanabileceğiniz superbox Türkiye’de fiber bulunmayan noktalarda hızlı interneti mğmkün kılıyor.

Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İsmail Bütün, “4.5G ihalesinde yeni nesil mobil teknolojiler için ihtiyaç duyulan kapasiteyi sağlamak amacıyla en yüksek frekansları alarak dünyanın en iyi 4.5G altyapılarından birini ülkemize kazandırmıştık. Bunu yaparken de amacımız yenilikçi ürün ve servislerle ülkemiz insanını buluşturmaktı. Bu düşüncemizin en önemli somut çıktılarından birisi de bugün sunduğumuz SUPERBOX isimli ürünümüz oldu. Fiber erişim bölgesi dışında kalan ve ADSL hızından memnun olmayan evlere eşsiz 4.5G hızımızla neden havadan internet götürmeyelim diye düşündük. Türkiye’nin her yerinde bulunan evlere hızlı internet ulaştırma sorumluluğumuzu da gözeterek, ev interneti tanımını değiştirecek ülkemizde bir eşi olmayan SUPERBOX’ı geliştirdik. Bu sayede batıda doğuda, kuzeyde güneyde her nerede olursa olsun 4.5G baz istasyonumuzun bulunduğu her yerde evler 4.5G hızında internete kavuşacak.

Bu yeni teknoloji sayesinde, bulunduğu bölgede fiber interneti bulunmayan ve yalnızca ADSL hızıyla yetinmek zorunda olan aynı zamanda sabit internetini yazlığına da taşımak isteyen evler, kablolardan bağımsız, 4.5G hızında ev internetine kavuşacak. Mevcut sabit ürünlerle hız ve deneyim beklentisini karşılayamayan kullanıcılar, başka herhangi bir internet şebekesine ihtiyaç duymadan SIM kart takılı SUPERBOX cihazı üzerinden bulunduğu yerdeki 4.5G baz istasyonuna bağlanıp, 4.5G hızında internet hizmeti alabilecek. İlklerin öncüsü olarak bundan böyle de ülke insanımız için çalışmaya devam ederek, onları en yeni teknolojilerle buluşturmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Ön sparişleri verilen superboxlar isteyen kullanıcılara dağıtılmaya başlandı. Superbox ile ilgili size en yakın Turkcell bayinden veya Turkcell internet sitesinden detaylı bilgi alabilirsiniz.