Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Haberler 110 0

İngilizler UFO Araştırmalarını Kamuoyu İle Paylaştı

İngiltere UFO Araştırmalarını Kamuoyu İle Paylaştı

UFO yani dünya dışı tanımlanamayan cisimler hakkında binlerce haber okumuş ya da hikâyeler duymuşuzdur. Ülkemizde olmasa da başta ABD olmak üzere diğer Amerika ve Avrupa ülkelerinde oldukça üzerinde durulan bir konudur. Özellikle Amerikalıların çoğu UFO’ların var olduğunu düşünüyor. Hal böyle olunca devlet tarafından bazı araştırmalar yapılıyor ve çoğu kamuoyu ile paylaşılmıyor. UFO araştırmaları yapan ülkelerden biri de İngiltere’dir

Amerikalılar kadar olmasa da İngilizler de dünya dışı hayata inanan ve bu konuda araştırmaları yapan bir millettir. Genelde uzayla ilgili resmi birim nezdinde geniş kapsamlı araştırmalar yapılır. Bu araştırma sonuçları neredeyse hiçbir ülkede halk ile paylaşılmaz. Özellikle Amerika bu konuda gizliliğe en çok önem veren bir devlettir Ancak İngilizler bu alışılmış durumu bozarak ufolar ile ilgili yapılan araştırmaları kamuoyu ile paylaştı.

Araştırmaların Paylaşılması Soru İşaretlerini de Beraberinde Getirdi

İngiliz hükümeti, dünya dışı varlıklar ile ilgili yaptığı araştırmaları kamuoyu ile paylaşması, özellikle bu konuyla ilgilenen birçok kişinin kafasında da soru işaretleri oluşturdu.

  1. Araştırmaların Hepsi Neden Paylaşılmadı?

İngiliz hükümeti nezdinde yapılan araştırma sayısı 18’dir. Ancak yapılan 18 araştırmanın sadece 15’i kamuoyu ile paylaşıldı. Bu nedenle çoğu kişi zaten önemsiz araştırmaların paylaşıldığını, asıl önemli araştırmaların paylaşılmadığını iddia etti. Buna göre olağandışı sonuçları olan bu 3 araştırmanın aslında ufolar hakkında gerçek bilgilere ulaşıldığını ve bu nedenle paylaşılmadığı iddia ediliyor. Çünkü eğer ortada bir şeffaflık olacaksa bunun tüm araştırmalar için olması gerekiyor. Bu 3 araştırmanın paylaşılmaması kamuoyunda ufoların gerçekten var olduğu düşüncesi güçlenmiştir.

  1. Paylaşılan Araştırmaların Hepsi Neden Ufoların Varlığını Reddediyor?

Merak konusu olan ve yine kamuoyunda şüphe oluşturan bir diğer durum da paylaşılan araştırmaların hepsi ufo varlığını kesin bir dille reddediyor. Bu durumda kalan 3 araştırmanın büyük ihtimal ufoların varlığını kanıtlayan araştırmalar olduğu; aksi takdirde bunların da yayınlanacağı iddia ediliyor. Tüm paylaşılan araştırmaların, ufoların varlığını kesin bir dille reddetmesi ya da en azından bir kaçında ufo varlığına dair en küçük bir ihtimal içermemesi şüpheleri daha da arttırmıştır.

  1. Bilgiler Neden Ücret Karşılığında Paylaşılıyor?

İngiliz hükümetinin şaşırtan bir diğer davranışı da bu bilgileri tamamen ücretli olarak kamuoyuna sunmasıdır. Buna göre sadece ufo konusunda meraklı olanların ücret karşılığında bu bilgilere ulaşabiliyor. Bu durum da spekülatif söyleyişlere neden olmuştur. Bunlardan ilki İngiliz hükümetinin bu konuda gizliliği tamamen sağlamadığı ve sadece ufo meraklılarına yönelik bir hizmet sunmasıdır.  Aynı zamanda yüksek bir ücret karşılığında sunulan bu bilgilerin sırf bu amaçla yayınladığını belirten kişiler de var.

Ancak özellikle merak edilen konu diğer 3 araştırmanın içeriğidir. Bu 3 araştırma da oldukça vakalar üzerine yapılan araştırmalardır. Bu nedenle kamuoyu, İngiliz hükümetinin bu davranışını üstü kapalı olarak ufo varlığını kabul etmek olarak yorumluyor. Aksi takdirde diğer 3 araştırma da sunularak kamuoyuna tatmin edici bir açıklama yapılırdı.

Kendi değerlendirmemizi yapmak gerekirse İngiliz kamuoyunun haklı olabileceklerini düşünüyoruz. Ancak diğer 3 araştırma neticelendirilmemiş de olabilir. Ancak İngiliz hükümetinin bu yönde bir açıklama yapmaması birinci olasılığın daha yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü diğer 3 araştırma hakkında aylar geçmesine rağmen İngiliz hükümetinden halen bir açıklama yapılmış değildir.

Bunların yanında; ülke olarak tanımlanamayan gök cisimleri ve ufo gibi konulara daha çok önem vermeli ve gerekirse birimler kurarak bu konularda araştırmalar yapmamız gerekir.  Aksi takdirde başta uzay bilimleri olmak üzere bu türden konularda yeterli gelişme kaydedemeyiz.

Bilim teknoloji ve teknik haberleri ücretsiz almak için Facebook , Twitter ve Instagram hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

güvenlik kamera sistemleri güvenlik kamerası paket kamera güvenlik kamera seti