Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Genel 120 0

Veto Edilen Düzenlemede Kişilik Bozukluğu

Geçtiğimiz gün Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, masasına gelen bir kanun teklifini veto etti. Teklif, termik santral bacalarının değiştirilme sürelerini uzatmak ile ilgiliydi. Çevre kirliliğine duyarsız kalmayan Erdoğan teklifi veto edince kanun tasarısını meclise getiren AKP Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, “Önergeyi ben verdim ama veto konusunda Cumhurbaşkanına katılıyorum” dedi .

Daha önce anamuhalefet partisi tarafından bölgede yaşayan çocukların ve hastaların durumu da gösterilerek eleştirilen yasa tasarısına AKP li vekiller “evet” demiş CHP’yi suçlamıştı . AKP’li vekillerin oyu ile Cumhurbaşkanına çıkan teklif reddedilince, vetodan önce “evet” diyen vekillerin Erdoğa’a destek mesajları tasarının geçmesini istemeyenler tarafından şaşkınlıkla karşılandı. Durumu Siyasi bir paranoyak bozukluk olarak değerlendiren CHP parti sözcüsü Özgür Özel “Erdoğan öyle bir kanunu reddetti ki muhaletefin itiraz ettiği AKP nin kabul ettiği bir tasarıyı reddetti. 10 Gün önce AKP bu tasarıya yalvardık oy verdi, yakardık oy verdi. CHP bebeğin ciğerini hatırlattı, kanser ve koah hatırlattı o eller hayır için kalkmadı. Veto edilince vetodan memnun oldular. Kardeşim, veto doğru ise kanuna neden el kaldırdın ? El kaldırdıysan neden vetoyu savunuyorsun. Yahu nasıl oluyor 10 gün önce yalvarmamıza rağmen oy verenler bugün kişilik değiştiriyor.” ifadelerini kullandı.

Veto edilen kanun tasarısında termik santrallerin bacalarındaki filtrelerin yenilenme sürelerini belirten maddeler kaldırılarak cumhurbaşkanlığına tekrar sunulacak.

Kanser, koah ve çevre kirliliğine aldırış etmeden kanun tasarısına evet diyen AKP ve MHP’li millet vekillerinin kanun veto edilince vetoyu da desteklemesi mecliste alınan kararlarda halk yararının, vicdani hürriyetin söz konusu olmadığını gösterirken belli gurupların Cumhurbaşkanına yaranmak için kendisini desteklediğini de gözler önüne serdi.

https://www.facebook.com/turan.egin.1/videos/2383036018692259/