Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Otomotiv 549 0

Volkswagen’in Logosu Değişti

Volkswagen radikal bir kararla logosunda değişikliğe gitti. Üç boyutlu logoyu kaldıran Volkswagen logoyu daha sade bir hale getirdi. Alman devi otomobil üreticisi Volkswagen yaptığı açıklamada “Yeni logomuz Volkswagen’in yeni dönemini sembolize ediyor. Yeni modellerimiz ile geleceğe yatırım yapıyor ve emisyon değerlerini de düşürüyoruz. Firmamızdaki bu değişimi de dünyaya bu yeni logo ile işaret edeceğiz.” dedi.

Volkswagen in yeni logosunda en büyük değişiklik üç boyutlu olmaktan çıkması ve W harfinin uçlarının dış çembere artık dokunmaması. Dış çemeri de daraltan Volkswagen logonun dışına ayriyetten bir mavi katman eklememiş görünüyor. İlk bakışta sıradan bir değişiklik gibi görünse de Volkswagen değişikliği yeni dönemin başlangıcı olarak nitelendiriyor.

Değişikliğin sebebinin elektrikli araç sektörüne geçiş olduğu düşünülüyor. W harfi Watt V harfi ise Volt olarak nitelendiriliyor. Watt güç birimi demektir, 1 saniyede 1 Joule enerji harcayan bir cihaz 1 Watt enerji harcamış demektir. Volt ise elektrikte kullanılan potansiyel farkı birimi anlamına gelir bir ohm’luk bir direnç üzerinden, bir amper’lik elektrik akımı geçmesi halinde direncin iki ucu arasındaki gerilim bir volttur.

Bu kavramlar da düşünüldüğünde Volkswagen Watt’ın W si ve Volt’un V sini görülebilir hale getirtmek için bu değişikliğe gitmiş olmalıdır.