Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
İnternet 618 0

xml.seavibes.club virüsü kaldırma

xml.seavibes.club virüsüyle karşılaşanlar bilir. Tam bilgisayarda dini bişey izleyeceksiniz çat karşınıza yarı çıplak bir kadın resmi, Casino ve kumar reklamları. İnsanı cehenneme sokacak ne kadar argüman varsa o sitelere seçilmiş gibi yönlendirilirsiniz. İşin enteresan tarafı bu kötü amaçlı yazılımlar en iyi Chrome üzerinde çalışır ve Windows‘un o anlı şanlı Defender‘i bile çaresiz kalır.

Bu virüsü kaldırmak için Eset NOD32 , Avast ve Kaspersky gibi yazılımları kurmak istediğinizde trial ve pro olsun etkinleştiremezsiniz. Karşınıza bir yazı çıkar ve şuanda kötü amaçlı yazılım buna izin vermiyor kaldıralım mı? der. Siz de pek tabii kaldır kurtulalım der basarsınız butona, kalbiniz kırılmasın diye size kaldıramadık demez virüs programı, “kaldırıldı” yazar ama o tatlı bir yalandır.

xml.seavibes.club virüsünden kurtulmak için kesin çözümlerden biri bilgisayara yeniden format atmaktır ama o kadar oyun ve uygulamayı tekrar kurmayı göze almak, hani kurma kurulur da o zamanı oraya harcamak her bilgisayar kullanıcısının razı geleceği türden bir karar değildir.

Başlarsınız farklı farklı uygulamalar inndirip kurmaya Total360,AVG Ant antivürüs, falan tarayıcı filan virüs bulucu derken daha da fazla spam yersiniz, bir de bakmışsınız program files şenlik olmuş ne ararsanız var.

Uğraşmayın, reklamın iyisi kötüsü olmaz Malwarebytes adında kötü amaçlı bir yazılım var. Düşmanımın düşmanı dostum kuralına güvenip indirin ve kurun. Kurduğunuz gün ile birlikte 15 gün süreniz var, güzelce tarayın ve karşınıza çıkan tüm kötü amaçlı yazılımları silmesini isteyin. Ha oyun patch‘leri ve yamalar, sizin istediğiniz başka kötü amaçlı yazılımlar falan olabilir onları gelen listede ayıklayacaksınız sorun etmeyin. Sonra alayını kaldırın. Malwarebytes, size biz ne varsa sildik yeniden başlatalım mı diye soracak ve siz 2 sn bile düşünmeden evet diyeceksiniz. Büyük iş başarmış olacaksınız, formattan kurtulmuş bir bilgisayar.

Şimdi o dini yayınları izlemeye devam edebilirsiniz 🙂

Ha bir de; Bu işlemleri yaptıktan sonra olur da bilgisayarınız internete giremez ise DNS ayarlarınızı kontrol edin, bu kötü amaçlı yazılımlar kendi servislerine hızlıca erişmek için DNS ayarlarını değiştirmiş olabilir.

Malwarebytes, Microsoft Windows, macOS, Android ve iOS için kötü amaçlı yazılım bulan ve silen kötü amaçlı bir yazılımdır.