Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Teknoloji 116 0

Yapay İnsan Neon Nedir ?

Devir Yapay İnsan Devri

Mottosu “Hanginizin gerçek olduğunu merak etmenizi sağlayacak Yapay Zeka” olan bir yapay zeka çalışması yalnızlığımıza iyi gelebilir.

Samsung bünyesindeki TAR Labs tarafından CES 2020 de tanıtılan Yapay İnsan Neon projesinin çok yakın zamanda Android cihazlara geleceği bilgisi yayılmaya başladı.

Labs CEO’su Pranav Mistry tarafından yapılan Twitter paylaşımında Neon uygulamasının şirket çalışanları tarafından kullanıldığı ve test edildiği belirtildi.

Peki Nedir Bu Yapay İnsan Neon Olayı ?

Kendinizi yalnız hissettiğinizde biriyle konuşmak istersiniz. Genelde konuşmak istediğiniz kişinin başka bir randevusu veya işi vardır ve yalnızlığınızda boğulursunuz. Dur az kitap okuyayım der 3 sayfa sonra bıkarsınız. Hadi film izlim bari der uyuya kalır veya “amaan ne saçma film” der kapatırsınız. Az dışarı mı çıksam derken saatin geç olduğunu farkeder yatar uyursunuz. İşte bu ve buna benzer durumlarda tüm derdinizi paylaşmak üzere tasarlanan ve tipini sizin seçebileceğiniz yapay zeka destekli yapay insanlar size ne isterseniz onu sunacak.

Mesela psikolojiniz bozuldu değil mi ? Hemen açacaksınız telefonu anlatacaksınız derdinizi, derdinize karşılık çözüm yöntemlerini sunacak. Ya da biraz rahatsızlandınız belirtileri anlatacaksınız, neon hemen muhtemel hastalıkları ve ne yapmanız gerektiğini söyleyecek. Dış görünüşünü istediğiniz kişiye göre tanımlayabileceğiniz bu insanlar sayesinde yıllar önce vefat etmiş yakınınızla konuşmanız mümkün olacak. Yapay zeka ve arttırılmış gerçeklik sayesinde karşınızdaymış hissi verecek olan neon insanların yalnızlıklarına çare olmak için tasarlandı.

Bir kaç milisaniyede cevap verebilen yapay insanlar sizle konuştukça sizi tanıyacak ve nelerden hoşlanmadığınızı öğrenecek. Sadece sizin istediğiniz gibi davranacak olan NeonHumans en yakın arkadaşınız, sırdaşınız olacak.