SEX ROBOTLARI DAHA AKILLI HALE GELECEK

Yapay zekaya sahip sex robotları 2018 de piyasaya sürülecek. ABD’nin California eyaletindeki San Marcos şehrinde imalatı devam eden insansı robotlar nesnelerin interneti teknolojisi sayesinde aklıllı telefonlarla etkileşime geöçiyor.Gözleri , burnu , dudakları ve kulakları adeta bir insan cildi gibi olan robotlar yanlızlık sorunu çeken kişilerin imdadına koşacak. Telefon üzerinden yüzlerce kişilik seçilebilecek olan robot fantazi özellikleri sayesinde de gerçek bir insan hissiyatını maksimum seviyelere çıkaracak.

Yapay zeka destekli ilk insansı sex robotlar California da imalat merkezinde şu günlerde sergileniyor.İmalathanenin duvarlarında onlarca sex robotunun resmi bulunuyor ve ilk bakışta resimdekilerin birer robot olduğu bile anlaşılmıyor.

Abyss Creations şirketinin yöneticisi Matt McMullen RealDoll adlı seks mankeni markasının sahibi . Yeni üretilen Harmony adlı sex robotu hakkında detaylı açıklamalarda bulunan Creations ilk sözlernde robotun bir sex oyuncağının ötesinde olduğunu belirtiyor.

İstediğiniz kişiği seçebilirsiniz.

Akıllı telefonlara yüklenen bir uygulama sayesinde yüzlerce kişilik seçimine izin veriliyor. Kıskanç , sevecen , ağırbaşlı , neşeli türden kişiliklerin kullanılmasını mümkün kılan yapay zeka robotun insana yanıt vermesine de imkan sağlıyor. Konuşma ezberi ve ses tonu tepkisi sayesinde konuşma yetisini gerçeğe yakın bir şekilde sağlayabilen sex robotu şuanda çoğunlukla erkek müşteriler tarafından alınsa da kadın müşteriler de var.

Dünyada kısıtlı sayıda imalathanesi bulunan sex robotu sektöründeki başarısı ile ilgili açıklamalarda da bulunan Creations sözlerine şöyle devam ediyor;

Burada bir şirket yönetiyoruz ve müşterilerimizin talep listeleri var. Maalesef talepleri fazlasıyla idealize edilmiş.Müşterilerim tamamen normal insan , hatta bazıları roboları almaya eşleriyle birlikte geliyor , tabi bir çoğuda kadınlarla normal bir ilişki kuramadığı için robot tercih ediyor. Müşterilerin geneli erkek te olsa kadın müşteriler de var. Onlar da erkekler gibi normal ilişkiler kuramayan insanlardan ibaret.Çok sayıda insan izole ve yalnız ama onlar hep öyleydi. Artık yalnız ve ilişki kurmakta zorlanan insanların bir seçeneği daha var. Fakat ben mankenleri veya robotları hiçbir zaman kadınların yerini tutacak şeyler olarak görmedim.Bu sebeple kullandığım bir sex robotum yok. Eşim ve çocuklarım var ve gayet mutluyum.