Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Otomotiv 430 0

Yerli Otomobil Çok Yakında

Yıllardır yerli otomobilin üretilmesini bekleyen Türk halkı yine yerli otomobil yakında üretiliyor söylevlerini duymaya başladı. Genelde seçim vaadi olarak söylenen yerli otomobil üretimi bu sever seçim olmadan söylenmeye başladı. Gerçi erken seçim için dedikodular var ama yerli otomobil varken kim bakar seçime. Önemli olan yerli otomobilin varlığı.

Sabah ve Milliyet gazetelerinin haberine göre 6 ortaklıkla 31 Mayıs 2018 de kurulan Türkiye’nin Yerkli Otomobil Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret Şirketi (TOGG) yerli otomobili önümüzdeki günlerde tanıtacak.

Elektrikli ce SUV olarak üretilmesi planlanan aracın fikri ve sınai hakları tamamıyla TOGG’a ait olan araç gerçek boyutlarıyla ve çalışır olarak tanıtılacak. Seri üretime 2022 yılında geçilmesi planlanan aracın fiyatı mevcut otomobillerden çok ucuz olmayacak. Dünya pazarındaki yerini korumak için rakipleri ile aynı fiyat politikasını uygulayacak olan otomobilin ilk sürüşünü de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapacak.

Daha önce BMC tarafından üretilen zırhlı kamyonetin motorunun çok ses çıkardığını belirten Erdoğan’ın bu araç ile ilgili yorumları da en az araç kadar merak konusu.