Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
İnternet 470 0

YouTube’un Kaç Kullanıcısı Var ?

Video barındırma ve paylaşma platformu olan YouTube kullanıcı sayısını açıkladı. YouTube CEO’su Susan Wojcicki yaptığı açıklamada 2 aylık kullanıcı sayısının 2 milyara ulaştığını belirtti. İnternet kullanımında ciddi paya sahip olan YouTube ülkelerin gündemlerine ev sahipliği yapıyor. Bir çok ülkede medya organları hükumetler tarafından susturulduğu için
YouTube tercih ediliyor.

Smart televizyonların hayatımıza girmesiyle tv üzerinden de takip edilen YouTube’un tv üzerinden izlenme süresinin ortalaması aylık 250 milyon saat. Geçen yıl 180 saat milyon saat olan oranın bir yıl içinde %39 artması geleneksel tv kullanımının azaldığına işaret.

Son yıllarda ülkemizde de bir çok kullanıcı tarafından tercih edilen
BlueTV , Dijitürk , Tivibu , D-Smart gibi internet tv paketleri YouTube kadar prestij elde edemeseler de kullanıcıların bir çoğu dizileri takip etmek için abone oluyor. Kaliteli dizilerin ücretli gelir elde etmek için internet tv leri tercih etmesi de normal tv izleme oranlarını düşürüyor. Gündelik hayatta sadece müzik , haber ve çizgifilm için kullanılan normal tv ler gelecekte yerini internet tv ye bırakacak gibi görünüyor.