Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
En iyi 10 WordPress eklentisi.
Genel 453 2

En iyi 10 WordPress eklentisi.

EN İYİ WORDPRESS EKLENTİLERi

All in One SEO Pack

2007 de kurulan All in One SEO Pack uygulaması sitenizin SEO işlemlerini gerçekleştirir. Yazılarınızın google de nasıl görüneceği , sosyal medya üzerinde nasıl görüneceği , anahtar kelimelerin başlıkla birlikte google de yer alması ve aşağıda belirtilen özellikleri barındırır. WordPress tabanlı websitelerinin olmassa olmazlarından biri olan uygulamanın free sürümü bile oldukça yarayışlıdır. Ücretli sürümü de bulunan uygulama en başarılı wp uygylaması olarak kabul görmektedir. Uygulamanın diğer özellikleri aşağıda belirtilmiştir.

 • XML Site Haritası desteği – site haritanızı Google ve Bing’e gönderin ve SEO’nuzu geliştirin
 • Google Analytics desteği
 • Özel yazı tipleri için SEO desteği
 • Gelişmiş Canonical URL’ler
 • Google ve Bing gibi arama motorlarını sitenizde olan değişiklikler hakkında otomatik olarak bilgilendirir
 • Diğer eklentilerin/temaların erişebilmesi ve geniş işlevsellik için yerleşik API
 • WooCommerce dahil e-ticaret siteleri için SEO Entegrasyonunu ücretsiz sunan TEK eklenti
 • All in One SEO Pack’e Nonce Security entegre edilmiştir
 • CMS-tipi WordPress kurulumları için destek
 • Başlıklarınızı Google ve diğer arama motorları için otomatik olarak optimize eder.
 • Otomatik olarak META tagları oluşturur
 • WordPress bloglarında sıkça karşılaşılan, tekrarlanan içerik problemini önler
 • Yeni başlayanlar, seçeneklere bakmak zorunda bile değilsiniz, ezber bozan bir biçimde çalıyor. Yalnızca yükleyin.
 • İleri seviye kullanıcılar, SEO’nuzu optimize etmek için her şeye ince ayar uygulayabilirsiniz
 • Herhangi bir başlığı geçersiz kılabilir ve istediğiniz bir META açıklama ve META anahtar kelimeyi atayabilirsiniz.
 • Başka birçok eklenti ile uyumluluk
 • 57 dile çevrildi

Akismet

Sitenize gelen spam yorumları engellemek için kullanabilirsiniz. Küfürlü bir yorumu spam olarak işaretlediğinizde artık size yorum yapamaz. Site saldırılarının bir çoğu yorum panelinden yapılır. Akismet bu saldırıların önlenmesinde de büyük rol oynar.

Google XML Sitemaps

Google Botlarının siteyi daha rahat gezebilmesi ve sitedeki her detaya kolayca erişebilmesi için kullanılır. All in seo kullanıyorsanız kendisine ait bir site map bulunduğu için bu uygulamayı da ayrıca kurmaya gerek yok. Ama all  in seo kullanmıyorsanız XML sitemaps ı kullanmanızda fayda var.

Contact Form 7

Sitenizde bir şikayet ya da iletişim paneli oluşturmak için kullanabilirsiniz. Sitenizin kendi maili wordpress üzerinden tanımlı ve çalışır durumdaysa bu uygulamayla istediğiniz mail adresine bildirim maili attırtabilirsiniz. Kullanıcılarla her an irtibatta kalmak için gerekli ve başarılı bir uygulama.

NextGEN Gallery

Sitenize foto galeri kurmak için kullanabileceğiniz bir uygulama . Tema tasarımınızda otomatik bir foto galeri yoksa bu eklentiyle galeri kurabilirsiniz. Bu tür eklentilerin sitenizi yoracağınızı da lütfen unutmayın.

Zopim Live Chat

Zopim Live Chat ile sitenize canlı yazışma paneli ekleyebilirsiniz. Küçük bir üyelik işleminin ardından Zopim‘in sunduğu ücretsiz hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Ücretsiz hizmetlerde kullanıcıyla canlı yazışma , siteye giren kullanıcıları görebilme gibi hizmetler var. Ücretli sürümünde toplu otomatik mesaj , birden fazla kişiyle aynı anda mesajlaşma , kullanıcı rehberi oluşturma gibi ek özellikler var. Ben siteye giren kullanıcılara değer veriyorum onlar benim için veli nimet diyenlerin kaçırmaması gereken bir uygulama.

WP Super Cache

Sitenizin tarayıcılar tarafından hemen açılması için ön yüklemeye ihtiyacı vardır. Sitenizin açılışını bir ram gibi ön belleğe alan wp super chace site hızınızı arttırmak için önemli bir uygulama. Tabi şunu unutmamak lazım , siteniz hızlı açılsın diye sunucunun işlemcisini ve ramlerini biraz yorabilir. Ön bellek ayarlarının yapılmasına da izin veren wp super chace site hızınızda gözle görülür artışlara sebep olacak.

Google Analytics by MonsterInsights

Site hitlerini google analytics üzerinden takip ediyorsanız siteye girerek zaman kaybetmenize gerek yok .Bu eklentiyle google izleme verilerini wp ekranında görebilirsiniz.

WPtouch Mobile Plugin

Sitenizin mobil desteği yoksa bu uygulama ile mobil desteği sağlayabilirsiniz. Sitenin  free sürümünde reklam veremiyorsunuz , ücretli sürüme geçtiğinizde istediğiniz her türlü değişikliği yapabilirsiniz. Uygulamayı kurduğunuzda wp super chace üzerinden mobil ayarlarını yapmayı unutmayın . Aksi halde mobil tema devreye girmeyecektir.

WP to Twitter

WordPress te yeni yazı yazıp yayınladığınızda otomatik olarak twetter de paylaşmanızı sağlar , böylelikle hem zaman kaybetmezsiniz hem de sosyal medyanız sürekli güncel kalır.

“En iyi 10 WordPress eklentisi.” üzerine 2 yorum

 1. sa dedi ki:

  Bunları bilmeyeni dövüyorlar kardeş zaten. Biraz özgün bir şeyler yazmış olsan favorilere alacaktım siteyi. GG

  1. jurnal dedi ki:

   Makale çalmak için hiç uygun değil demi ? Baska siteye artık. Basit insan seni…

Yorumlar kapalı.

güvenlik kamera sistemleri güvenlik kamerası paket kamera güvenlik kamera seti