Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Otomotiv 411 0

Yerli Araba TOGG Tanıtıldı

Anadolu Grup, BMC, KÖK Grubu, Turkcell, ve Zorlu Grup birleşimi ile oluşturulan Yerli Otomobil Girişim Grubu tarafından geliştirilip üretilen Türkiye’nin yerli otomobilleri tanıtıldı. SUV ve Sedan olmak üzere iki kasa tipi ile tanıtılan araçların seri üretimi 2022 yılında başlayacak. Araç modellerine gelecek yıllarda karar verecek olan TOGG araçlarda dünyanın önde gelen araç üreticilerinin kullandığı teknolojileri kullandı.

İlk izlenimde araçların aynalarının gelişmiş kamera sistemleri ile donatılmış olduğu, ön konsolda tek parça led ekran bulunduğu ve kapı kollarının Tesla gibi gizli olduğu göze çarparken araçların lastik ebatlarının büyüklüğü ve aks mesafesi araç severleri memnun etti.

Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tanıtım esnasında arka perdede yazan Made In Turkey yazısını göstererek “Made In Turkey değil Made In Türkiye” olmalı diye uyardı. 65 Yıllık hasreti gidermekle kalmayıp 65 yılldan intikam alınması gerektiğini belirten Erdoğan Bilişim vadisinin yerli aracın üretiminde önemli bir role sahip olduğuna değindi. Türk Milleti yapar, severse daha da iyi yapar diyen Erdoğan beş babayiğit olan şirketlere de teşekkür etti.