Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Genel 454 0

Görünmezlik pelerini gerçek oldu

Daha önce Harry Poter filminden tanıdığımız görünmezlik pelerini gerçek oldu. 

Rusya Gelecek Araştırmaları Fonu Müdürü Andrey Grigoryev görünmezlik pelerinini Rus bilim adamlarının gerçeğe dönüştürdüğünü belirtti. Grigoryev Sputnik‘e yaptığı açıklamada Elde edilen filtreleme materyali, virüs, toksin, alerjen gibi tehlikeli aerosol partiküllerin engellenmesi açısından benzerlerinin çok daha ilerisinde. Bu teknoloji tıbbi, askeri ve daha birçok alanda çok çeşitli koruyucu materyaller oluşturulmasına yol açabilir” dedi.

ektrem sporlarıyla uğraşan potansiyel müşterilerlele de irtibatta olduklarını ve çalışmalarda birlikte hareket ettiklerini belirten Grigoryev pelerini Ağustos 2017’ye kadar bitirmeyi amaçladıklarını.

Pelerin ne işe yarayacak ?

Savaş koşullarında kamuflaj olarak kullanılabilecek olan pelerinin daha da geliştirilerek askeri araçların kaplanması için kullanılabileceği belirtiliyor. Öyle ki pelerin bir aracı örtebilecek boyuta getirildiğinde bir tank görünmez hale gelebilecek. Casus uçakların sadece elektronik olarak radarlara yakalanmaması mümkündü , bu pelerin ile fiziksel olarak ta görünmez olacaklar.