Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Genel 216 1

Umut Vaad Eden Deha Programına Davetlisiniz !

Umut Vaad Eden Deha Ödülleri

Topluma katkı sağlayacak çalışmalar içerisinde özveri ile yılların geçti… Ömrünü adadığın bilimsel gerçekleri ispat yükümlülüğünü üzerinde hissettin! Şimdi taçlandırılma sırası sende!

Bilim ve teknoloji  alanında araştıma ve geliştirme faaliyetlerini desteklemek ve teşvik etmek amacıyla Gelecekten Gelenler Bilim ve Teknoloji  Derneği tarafından düzenlenen Umut Vaad Eden Deha Ödül Programına katılmak için bu linke tıkla ve aşağıdaki konu başlıklarından sana uygun olan programa katıl…

Genel Kategori

 • Tüm bilim dallarında akademik çalışmaları bulunan Bilim insanları ile Araştırma ve Geliştirme Faaliyetleri içerisinde Uluslararası başarı yakalamış geliştiriciler vb. kişiler aday gösterilebilir ya da ödül için başvuru yapabilirler

Sağlık Bilimleri

 • Sağlık Bilimleri alanında çalışmaları bulunan Akademisyenler, Doktorlar ve Araştırma Geliştirme faaliyetleri yürüten kişi ve kurumlar aday olabilir ya da aday gösterilebilirler.

Uzay ve Teknoloji

 • Uzay, Teknoloji ve Havacılık akademik çalışmaları bulunan 45 yaşını doldurmamış akademisyenler Araştırma ve Geliştirme faaliyeti yürüten kişiler aday olabilir ya da aday gösterilebilirler.

Sosyal Katkı ve Barış Ödülü

 • Toplum yararına hizmetleri bulunan ulusal ya da uluslararası barışa katkılar sunan veya bu alanda akademik öneriler sağlayacak kişi, kurum, STK, Devlet adamı akademisyenler aday olabilir ya da aday gösterilebilirler

Umut Vaad Eden Genç Ödülü

Lise ve Üniversite düzeyi gençler herhangi bir kuluçka içerisinde modellenmiş fikir sahipleri bireysel ya da ekip olarak eğitim durumlarına bakılmaksızın “Umut Vaad Eden Genç Deha” ödülü için Tüm bilim dallarında projeniz ile www.progeniusprize.com ve umutvaadedendeha.com web sitelerinden başvuru yapabilirler

Genel Kategori

 • Matematik, Fizik, Kimya, Bioloji, Sosyoloji, Tarih… tüm bilim dallarında,
  tüm araştırma projeleriniz ile başvurabilirsiniz.

Teknoloji

 • eknolojik tasarımdan, aero dinamiğe, geleceği değiştirmesi muhtemel tüm projeleriniz ile başvurabilirsiniz.

Enerji

 • Enerji verimliliği ve enerji eldesinde yeni yöntemler gibi fikirler ve enerji ile alakalı tüm projelerinizi bekliyoruz.

Yazılım

 • Dünyayı değiştirecek yazılımlar ya da milyonları içine çekecek mobil oyunlar… Yazılım projeleriniz ile başvurun.

Katılım & Koşullar

 • Umut Vaad Eden Deha Ödülleri, Umut Vaad Eden Genç Uluslararası Bilim Yarışması, gençlerimizin, uluslararası bilimsel etkileşimde bulunmalarının sağlanması, bilimsel araştırmalara yöneltmek ve onların “Geleceğin Bilim İnsanları” olarak yetişmelerine katkı sağlamak amacıyla düzenlenmektedir.
 • Yarışmamıza, Türkiye’den ve yurt dışından lise ve dengi okul öğrencileri ile üniversite öğrencileri ve yeni mezun lise ve üniversite öğrencileri başvuru yapabilir.
 • Araştırma Projeleri, Teknoloji ve Enerji Verimliliği kategorilerinde projeler hazırlanarak değerlendirmeye alınacaktır. Ancak Araştırma Projeleri kategorisinde tüm bilim dallarında proje üretilebilir ve hepsi tek bir kategoride değerlendirilecektir.
 • Projeler bilimsel bir araştırma niteliği taşımalı ve özgün olmalıdır. Bu özelliklere sahip olmayan projeler başvuru aşamasında elenecektir. Özgün olmayan projelerin sorumluluğu, proje sahipleri ve danışman öğretmenlere aittir.
 • Yarışmaya bir öğrenci ancak üç proje ile katılabilir. Projeler bir öğrenci tarafından hazırlanabileceği gibi, ekip çalışması içinde de hazırlanabilir (en fazla 3 öğrenci ve 1 danışman). Ödüller, projeyi hazırlayan kişi sayısına bakılmaksızın proje başına verilecektir

Değerlendirme Kriterleri

 • Birinci aşamada, web sitesi üzerinden bütün kategorilerde yapılan tüm başvurular, Jüri Üyelerince oluşturulan teknik kriterler doğrultusunda başarı sıralaması dikkate alınarak en yüksek puandan başlayarak en düşük puan alan kişiye doğru belirlenecektir. Böylece projenin ikinci aşaması olan, her dört kategoriden projelerini Final programında sergileyecek toplamda 100 (yüz) öğrencinin belirlenmesi sağlanacaktır. Birinci Aşama sonunda, tüm kategorilerde ilk 100 arasına giren öğrencilerin isimleri, proje son başvuru tarihinden sonra 1 ay içinde web sitesi üzerinden ilan edilir.
 • İkinci aşamada her dört kategoride toplamda ilk 100 arasına girmiş olan öğrenciler, projenin final sergisi sonucunda projelerini Jüri Heyeti önünde birebir sunacaklardır. Projeler, Jüri Üyelerince oluşturulan teknik kriterler doğrultusunda değerlendirilir ve en yüksek puan alandan en düşük puan alan projeye göre bir sıralama belirlenir. Böylece her kategorinin birincisi, ikincisi ve üçüncüsü belirlenir.
 • Yarışma kapsamında toplam ödül, 100 bin TL olarak belirlenmiştir.

“Umut Vaad Eden Deha Programına Davetlisiniz !” üzerine 1 yorum

 1. Orhan dedi ki:

  Tesekkurler allah razi olsun. Cok guzel konuya deginmissiniz

Yorumlar kapalı.