Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Teknoloji 127 0

Yerli Solunum Cihazları Teslim Edildi.

COVID-19 hastalarının tedavisinde kullanılmak üzere Arçelik Çerkezköy Elektronik Fabrikasında üretilen yerli solunum cihazlarının ilk partisi hastanelere teslim edildi. Arçelik CEO’su Hakan Bulgur Linkedin üzerinden yaptığı paylaşımda “Mühendislerimiz ve üretim ekiplerimiz Mayıs ayı sonuna kadar 5.000 cihazı hastanelerimize teslim etmek üzere gece gündüz çalışmaya devam ediyorlar. Projeye liderlik eden Üretim ve Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcımız Oğuzhan Öztürk başta olmak üzere bu önemli başarının parçası olan tüm ekiplere teşekkür ediyorum!” ifadelerine yer verdi.

Baykar Savunma, Arçelik, ASELSAN, Biyovent işbirliği ile üretilen yerli solunum cihazları COVID-19 a yakalanan ve entübasyon gerektiren hastaların tedavisinde kullanılacak.

Entübasyon Nedir ?

Entübasyon, solunumun veya solunum yolunun güvenliğinin bozulması ya da bozulma riskinin oluşması durumunda hava yolunun korunması, devamlı havalandırma sağlanması, gerekirse ilaç verilmesi amacıyla, suni solunuma geçmek için laringoskopi veya özel aparatlar yardımıyla solunum yoluna (trakea) içine ağız ya da burun yoluyla özel bir tüp yerleştirilmesi işlemidir.