Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Yazılım 22 0

Tweet karakteri 280 e çıkacak

280 Karakterlik Tweet

Twitter yaptığı açıklamada Tweet karaketerini 140 tan 280 e çıkarmak için çalışmalar yaptığını açıkladı. Yapılan açıklamada karakter sayısının ikiye katlanacağı fakat tüm kullanıcılarda devreye alınabilmesi için testler yapıldığı belirtildi. Blog üzerinden yapılan açıklamalarda şu ifadelere yer verildi.

“İnsanların düşüncelerini 140 karaktere sıkıştırmak zorunda kalmamalarını ve karakter sınırını ikiye katlayarak daha fazla insanın tweet atmasını planlıyoruz. Testlerimiz de bunu gösteriyor”

Twitter, Japonca, Çince ve Korece hariç diğer bütün dillerde karakter sınırını 280’e çıkarmayı planlıyor. Testler sırasında Twitter CEO’su Jack Dorsey’den 280 karakterlik ilk paylaşım geldi. Paylaşımda şu ifadelere yer verildi.

Bu küçük bir değişim, fakat bizim için büyük bir adım. SMS limitinin 160 karakter olmasından yola çıkarak “tweet”lerin 140 karakter olması bizim ortak kararımızdı. İnsanların tweet atarken karşılaştıkları gerçek bir problemi çözmeye çalışan ekibimizin düşünceliliğyle gurur duyuyorum. Böylelikle, aynı zamanda, kısa, hızlı ve öz şekilde paylaşım yapabilme özelliğimizi de sürdürüyoruz!”